Reklama

Reklama

Jewgienij Pluszczenko wraca do reprezentacji Rosji

Dwukrotny mistrz olimpijski w łyżwiarstwie figurowym Rosjanin Jewgienij Pluszczenko, który po igrzyskach olimpijskich w Soczi zapowiadał zakończenie kariery, podjął decyzję o powrocie do reprezentacji kraju.

"Jewgienij zmienił decyzję, chce wystartować w igrzyskach olimpijskich w 2018 roku w Korei. Najpóźniej za tydzień dołączy do reprezentacji kraju, która aktualnie trenuje na zgrupowaniu w Turcji" - zapowiedział trener zawodnika Aleksiej Miszin.

32-letni Pluszczenko w igrzyskach w 2014 roku w Soczi zdobył złoty medal w rywalizacji drużynowej. Z rywalizacji indywidualnej wycofał się tuż przed występem w programie krótkim z powodu bólu pleców.

Reklama

W marcu 2014 roku w Izraelu przeszedł operację, po której poczuł się na tyle dobrze, że zaczął rozważać powrót na lód. Treningi wznowił na przełomie maja i czerwca ubiegłego roku, ale dopiero teraz zdecydował się na powrót od reprezentacji.

W bogatej karierze Rosjanin wywalczył cztery medale na igrzyskach, był też trzy razy mistrzem świata. Znakomity łyżwiarz już dwukrotnie przerywał karierę. Po zwycięstwie na IO w Turynie w 2006 roku pauzował przez dwa lata, a potem ponowie miał dwuletnią przerwę, po zdobyciu srebrnego medalu olimpijskiego w Vancouver w 2010.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL