Reklama

Reklama

Jewgienij Pluszczenko chce wznowić karierę po operacji pleców

Słynny rosyjski łyżwiarz figurowy Jewgienij Pluszczenko chce wznowić treningi.

Pluszczenko zdobył w Soczi złoty medal w rywalizacji drużynowej, ale z indywidualnej wycofał się tuż przed występem w programie krótkim z powodu bólu pleców. W marcu w Izraelu 31-letni zawodnik przeszedł operację, po której poczuł się na tyle dobrze, że postanowił kontynuować karierę.

- Czuję się teraz o wiele lepiej. Za miesiąc, dwa rozważam wznowienie treningów i - dlaczego nie - starty w kilku galach - powiedział czterokrotny medalista olimpijski agencji R-Sport.

Szef rosyjskiej federacji Aleksander Gorszkow nie widzi przeciwwskazań. - Jeśli Jewgienij pragnie kontynuować karierę w sporcie amatorskim, to ma do tego prawo - podkreślił, dodając jednak, że udział zawodnika w reprezentacji Rosji w imprezach mistrzowskiej rangi będzie uzależniony od wyników kwalifikacji krajowych.

Reklama

Z kolei trener Pluszczenki Aleksiej Miszyn oświadczył, że powrotu trzykrotnego mistrza świata na lód należy się spodziewać 1 czerwca.

Rosyjski łyżwiarz już dwukrotnie przerywał karierę. Po zwycięstwie na igrzyskach w Turynie w 2006 roku pauzował przez dwa lata, a potem ponowie miał dwuletnią przerwę po zdobyciu srebrnego medalu olimpijskiego w Vancouver w 2010.

Kontrowersje wzbudzał sposób zakwalifikowania się Pluszczenki do składu "Sbornej" na igrzyska w Soczi. Doświadczony łyżwiarz w mistrzostwach kraju zajął drugie miejsce za Maksymem Kowtunem i wydawało się, że to 18-letni zawodnik będzie reprezentował Rosję. Decyzją tamtejszego komitetu olimpijskiego to jednak starszy z nich dostał szansę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne