Reklama

Reklama

Jest potwierdzenie. Prezydent Władymir Putin zabrał głos

Agencja RIA potwierdziła, powołując się na wypowiedź ministra Siergieja Ławrowa, że prezydent Rosji Władymir Putin wybierze się do Pekinu na zimowe igrzyska olimpijskie. Tym samym przyjął on zaproszenie z Chin.

Rosyjscy sportowcy nie mogą pod własną flagą występować w międzynarodowych imprezach, w tym igrzyskach olimpijskich. Tylko część z nich, po odpowiednim zezwoleniu, może brać udział w rywalizacji pod neutralną flagą. Na podium nie może być też odgrywany ich hymn. To efekt afery dopingowej, w którą zamieszany były nawet struktury państwowe.

Podobna sytuacja miała już miejsce w trakcie zimowych igrzysk w Pjongczangu (2018) oraz letnich w Rio de Janeiro (2016) i Tokio (2021). W tej ostatniej edycji przedstawiciele Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego wywalczyli 71 medali, w tym 20 złotych.

Reklama

Władymir Putin zdecydowany ws. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

Igrzyska w Pekinie mają się odbyć w dniach 4-20 lutego 2022.

Ciekawie było po powrocie rosyjskich sportowców z igrzysk w Tokio. Prezydent Putin chciał swoim rodakom pogratulować sukcesów w Japonii, ale był jeden, obligatoryjny warunek. Medaliści olimpijscy musieli przejść tygodniową kwarantannę przed spotkaniem z głową państwa.

mar/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje