Reklama

Reklama

Ivo Ferriani wybrany ponownie na prezydenta IBSF

Prezydent Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu (IBSF) Włoch Ivo Ferriani będzie przez kolejne cztery lata stać na czele tej organizacji.

Prezydent Międzynarodowej Federacji Bobslei i Skeletonu (IBSF) Włoch Ivo Ferriani będzie przez kolejne cztery lata stać na czele tej organizacji.

W sobotę w Monte Carlo w czasie 84. Kongresu pokonał stosunkiem głosów 37:4 Kwang-Bae Kanga z Korei Południowej.

Trzecim kandydatem był Kanadyjczyk Robert H.Storey, który jednak zrezygnował i przekazał poparcie Koreańczykowi.

Ferriani ma za sobą bogatą karierę sportową (startował w latach 1984-1990) i trenerską. Był szkoleniowcem m.in. reprezentacji Włoch, Francji i Kanady. Francuzów doprowadził na olimpijskie podium w Nagano w 1998 roku, gdzie zdobyli brązowy medal w konkurencji czwórek. Do srebrnego medalu zabrakło im zaledwie 0,05 sekundy. Trójkolorowi pod jego kierunkiem zdobyli ponadto jeden złoty i dwa brązowe medale mistrzostw świata i dziesięć razy stawali na podium zawodów Pucharu Świata.

Reklama

Zasiadał także w komitecie organizacyjnym igrzysk w Turynie 2006, a także nadzorował budowę i funkcjonowanie toru w Cesanie.

Na prezydenta IBSF wybrany został we wrześniu 2010 roku. Przed nim federacją przez 16 lat kierował Robert H. Storey.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy