Reklama

Reklama

IO w Pjongczangu. Mistrzyni olimpijska Sotnikowa nie wystąpi w Korei Płd.

Złota medalistka olimpijska z Soczi w łyżwiarstwie figurowym w rywalizacji solistek Rosjanka Adelina Sotnikowa nie ma szans na start w igrzyskach w Pjongczang - poinformował jej trener, były wybitny zawodnik Jewgienij Pluszczenko. Powodem jest przewlekła kontuzja.

"Mieliśmy nadzieję, że uda się zaleczyć wreszcie uraz, ale niestety to ciągle sprawia problem. Nie możemy trenować na sto procent i przygotowywać się (do igrzysk - PAP) tak jakbyśmy chcieli" - powiedział rosyjskiej agencji R-Sport Pluszczenko, dwukrotny mistrz olimpijski (2006 jako solista i 2014 drużynowo).

Reklama

Wcześniej 21-latka zapowiadała, że chce powrócić do rywalizacji w 2017 roku, by móc wywalczyć o prawo startu w igrzyskach 2018.

Soczi sprawiła sensację, wyprzedzając Koreankę Kim Yu-na oraz Włoszkę Carolinę Kostner.

Łyżwiarka nie uczestniczyła w zawodach sportowych od igrzysk w Soczi. W listopadzie 2014 roku doznała kontuzji na treningu. Pauzowała osiem miesięcy, ale gdy powróciła na lodowisko, nie zdołała zaprezentować się w sezonie 2016. Rozpoczęła przygotowania do sezonu 2017, ale ostatecznie nie wystartowała w mistrzostwach Rosji, które były kwalifikacją do czempionatu Europy. Cały czas ma problemy ze stawem skokowym.

W tym czasie wystartowała w rosyjskiej edycji programu "Taniec z gwiazdami" i zajęła w nim drugie miejsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama