Reklama

Reklama

Gwiazdy zimy na starcie! Cały weekend transmisji w Eurosporcie

Sezon zimowy nabiera rozpędu. Już od piątku w Eurosporcie 1 i Eurosport Player kibice będą mogli obejrzeć m.in. kwalifikacje i dwa konkursy skoków, pierwszy w tym sezonie pucharowy start Justyny Kowalczyk, rozpoczęcie biathlonowego Pucharu Świata, a także kolejną odsłonę rywalizacji w narciarstwie alpejskim.

Stolicą sportów zimowych w nadchodzący weekend będzie fińskie Kuusamo. To tam obędzie się tzw. Ruka Nordic, czyli zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. W sobotę i niedzielę startować będą także alpejki i alpejczycy. Kobiety w gigancie i slalomie w Killington, a mężczyźni w zjeździe i supergigancie w Lake Louise. W niedzielę rozpocznie się również tygodniowa rywalizacja w Oestersund inaugurująca biathlonowy Puchar Świata.

Dla polskich kibiców szczególnie interesująca będzie rywalizacja skoczków oraz pierwsze w tym sezonie starty Justyny Kowalczyk i biathlonistek. Jako pierwsza zaprezentuje się najlepsza w historii polska biegaczka, która w piątek wystąpiła w sprincie techniką klasyczną. Tego samego dnia, o 17:45 rozpoczną się kwalifikacje do zawodów na skoczni Rukatunturi. W sobotę od 16:00 transmisja konkursu drużynowego, a w niedzielę od 15:00 rywalizacja indywidualna. Także w niedzielę rozpoczną się pierwsze zawody biathlonowego Pucharu Świata - kibiców czeka rywalizacja w supermikście i sztafetach mieszanych. Indywidualne starty biathlonistek odbędą się w przyszłym tygodniu.

Reklama

Emocjonującą zimową ramówkę Eurosportu 1 uzupełniają zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Z kolei w Eurosporcie 2 kibice będą mogli obejrzeć finał mistrzostw Europy w curlingu, Puchar Świata w saneczkarstwie w Winterbergu oraz Grand Prix Skate America w łyżwiarstwie figurowym.

Eurosport, będący częścią Discovery Communications, to oficjalny nadawca igrzysk olimpijskich w 48 europejskich krajach*, partner Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz wyłączny partner telewizyjny Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Najpopularniejszy kanał sportowy w Polsce prowadzi kibiców drogą do Pjongczangu transmitując zawody Pucharu Świata m.in. w skokach narciarskich, biathlonie, biegach narciarskich, czy narciarstwie alpejskim. Eurosport przygotował też wiele specjalnych programów, m.in. największą polską produkcję Eurosportu - "Kamil Stoch. Moja historia". Kolejne odcinki dokumentu będą miały premiery w Eurosporcie 1 w czwartki.

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosport Player:

Piątek

14:15 i 17:00, kombinacja norweska,

17:45, skoki narciarskie, kwalifikacje,

Sobota

9:30 i 14:00, kombinacja norweska,

10:45, biegi narciarskie, 10 km techniką klasyczną kobiet,

12:45, biegi narciarskie, 15 km techniką klasyczną mężczyzn,

16:00, skoki narciarskie, zawody drużynowe,

18:15, narciarstwo alpejskie, slalom gigant kobiet,

20:10, narciarstwo alpejskie, zjazd mężczyzn,

Niedziela

9:30, biegi narciarskie, bieg pościgowy na 10 km kobiet,

10:45 i 13:00, kombinacja norweska,

11:45, biegi narciarskie, bieg pościgowy mężczyzn na 15 km,

14:00, biathlon, supermikst,

15:00, skoki narciarskie, konkurs indywidualny,

17:00, biathlon, sztafeta mieszana,

18:50, narciarstwo alpejskie, slalom kobiet,

20:00, narciarstwo alpejskie, supergigant mężczyzn.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje