Frenzel wygrał PŚ w kombinacji norweskiej w Seefeld

Niemiec Eric Frenzel wygrał w austriackim Seefeld drugi etap "Nordic Combined Triple", zawodów zaliczanych do Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.

Mistrz olimpijski z Soczi, który był pierwszy także w piątkowym prologu, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na podium w sobotę stanęli także Austriak Bernhard Gruber oraz pierwszy po skoku rodak zwycięzcy Tino Edelmann.

Dzięki sobotniemu triumfowi Niemiec, który cieszył się z 20. zwycięstwa w PŚ w karierze, wyprzedził w klasyfikacji generalnej rodaka Fabiana Riesslego, do którego tracił pięć punktów. Obecnie ma 25 przewagi. W ubiegłym roku Frenzel wygrał wszystkie trzy części zmagań w Seefeld.

Adam Cieślar, jedyny Polak w stawce, zajął ostatnie miejsce wśród 48 sklasyfikowanych dwuboistów. Paweł Słowiok był w piątek 54. i nie zakwalifikował się do drugiego etapu.