Frenzel wygrał kombinację norweską

Niemiec Eric Frenzel zdobył w kombinacji norweskiej złoty medal narciarskich mistrzostw świata we włoskim Val di Fiemme. Srebrny wywalczył Austriak Bernhard Gruber, a brązowy Francuz Jason Lamy Chappuis Jason. Polacy nie startowali. Rywalizowało 53 zawodników.

24-letni Frenzel wyprzedził starszego od niego o sześć lat Grubera o 36,7 oraz broniącego tytułu z Oslo, złotego medalistę MŚ 2013 na średniej skoczni 27-letniego Chappuisa o 37,2.

Pierwszą część konkurencji (Gundersen) - skok wygrał późniejszy triumfator, wyprzedzając Austriaka Christopha Bielera oraz Japończyka Yoshito Watabe. Czternasta lokata w biegu na 10 km pozwoliła Frenzelowi utrzymać pierwszą pozycję. Gruber po skoku był szósty, natomiast Lamy Chappuis dziesiąty.

Dystans 10 km najszybciej pokonał Amerykanin Bill Demong 26.41 przed kolegą z reprezentacji Taylorem Fletcherem - 26.50,1 i Francuzem Sebastienem Lacroisem - 26.50,6. Chappuis uzyskał czwarty czas, a Gruber 16.