Reklama

Reklama

Finałowe zawody PŚ w saneczkarstwie odwołane. Miały się odbyć w Moskwie

Finałowe zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie na torach naturalnych, miały się rozpocząć przejazdami treningowymi w czwartek w Moskwie, zostały odwołane - informuje Międzynarodowa Federacja Saneczkarska (FIL).

Jak przekazał dyrektor FIL Andreas Castiglioni po spotkaniu z przedstawicielami poszczególnych reprezentacji, wszystkie ekipy zostały poproszone o natychmiastowe opuszczenie Moskwy. Ma to związek z rozpoczętą w nocy ze środy na czwartek operacją militarną Rosji na Ukrainie.

PŚ w saneczkarstwie. Decyzja o odwołaniu zawodów w Rosji kończy sezon

Decyzja kończy zmagania pucharowe na torach naturalnych w sezonie 2021/22.

Julia Płowy z dorobkiem 113 punktów zajęła 15. miejsce wśród saneczkarek, a zwyciężyła Włoszka Evelin Lanthaler - 500. W jedynkach mężczyzn Adrian Machnik był 41. - 23 pkt. Najlepszy okazał się Włoch Alex Gruber - 430. W dwójkach także triumfowali reprezentanci Italii Patrick Pigneter i Florian Clara, którzy podobnie jak Lanthaler wygrali wszystkie pięć zawodów.

Reklama

Zobacz także: Prezes szwedzkiej federacji: Mecz z Rosją wydaje się nie do pomyślenia

pp/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL