Reklama

Reklama

Drugie miejsce polskich panczenistek na PŚ w Berlinie

"Biało-czerwoni" kontynuują świetne występy podczas zawodów Pucharu Świata łyżwiarzy szybkich w Berlinie. W sobotę drużyna naszych panczenistek zajęła drugie miejsce w wyścigu zespołowym.

Polki przegrały tylko z Holenderkami o 4,11 s. Trzecie miejsce zajęły Japonki.

"Biało-czerwone", które na inaugurację cyklu w Obihiro uplasowały się tej konkurencji na piątej pozycji, startowały w sobotę w składzie: Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki), Katarzyna Woźniak, Angelika Fudalej (obie AZS AWF Katowice) i Aleksandra Goss (WTŁ Stegny Warszawa).

Ósme miejsce w biegu na 5000 m zajął Jan Szymański. Do zwycięzcy, Holendra Jorrita Bergsmy, Polak stracił 10,13 s. Dziewiąty na 1000 m był Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice).

W piątek w rywalizacji na 500 metrów najszybszy był Artur Waś, a Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki i Zbigniew Bródka wygrali wyścig drużynowy.

Reklama

Wyniki sobotnich konkurencji:

kobiety

1000 m

 1. Brittany Bowe (USA)         1.14,81

 2. Heather Richardson (USA)    1.15,14

 3. Li Qishi (Chiny)            1.15,94

...

20. Luiza Złotkowska (Polska)   1.18,37

grupa B

 1. Janine Smit (Holandia)      1.17,63

...

12. Katarzyna Woźniak (Polska)  1.19,80

klasyfikacja PŚ (po 3 z 7 zawodów):

 1. Li Qishi (Chiny)           240 pkt

 2. Marrit Leenstra (Holandia) 240

 3. Karolina Erbanova (Czechy) 151

...

28. Luiza Złotkowska (Polska)   20

40. Katarzyna Woźniak (Polska)   1

wyścig drużynowy

 1. Holandia          2.59,72

 2. Polska            3.03,83

(Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Aleksandra Goss, Angelika Fudalej)

 3. Japonia           3.04,00

klasyfikacja PŚ (po 2 z 4 zawodów):

 1. Holandia       200 pkt

 2. Japonia        150

 3. Polska         130

mężczyźni

1000 m

 1. Nico Ihle (Niemcy)               1.09,49

 2. Samuel Schwarz (Niemcy)          1.09,53

 3. Hein Otterspeer (Holandia)       1.09,56

...

 9. Konrad Niedźwiedzki (Polska)     1.10,14

grupa B

1. Jonathan Garcia (USA)             1.10,48

2. Piotr Michalski (Polska)          1.10,81

klasyfikacja PŚ (po 3 z 7 zawodów):

 1. Paweł Kułiżnikow (Rosja)       250 pkt

 2. Samuel Schwarz (Niemcy)        195

 3. Kjeld Nuis (Holandia)          171

...

13. Konrad Niedźwiedzki (Polska)    71

23. Zbigniew Bródka (Polska)        25

25. Piotr Michalski (Polska)        19

5000 m

 1. Jorrit Bergsma (Holandia)        6.17,59

 2. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 6.20,97

 3. Douwe de Vries (Holandia)        6.23,50

...

 8. Jan Szymański (Polska)           6.27,72

grupa B

 1. Frank  Vreugdenhil (Holandia)    6.23,95

...

19. Roland Cieślak (Polska)          6.41,34

24. Sebastian Druszkiewicz (Polska)  6.49,85

klasyfikacja PŚ (po 3 z 6 zawodów):

 1. Bob de Jong (Holandia)           220 pkt

 2. Aleksander Rumiancew (Rosja)     195

 3. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 175

...

10. Jan Szymański (Polska)            97

42. Adrian Wielgat (Polska)            5

44. Sebastian Druszkiewicz (Polska)    3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama