Reklama

Reklama

Dienis Tien, medalista igrzysk w Soczi, nie żyje

Kazachski łyżwiarz figurowy Dienis Tien, brązowy medalista olimpijski z Soczi, nie żyje. Zmarł z powodu upływu krwi po ciosach zadanych nożem. Miał 25 lat.

Do tragicznych zdarzeń doszło w kazachskich Ałmatach. Jak podają lokalne media, Tien został zaatakowany przez złodziei, którzy próbowali ukraść lusterka z jego samochodu.

Sportowiec wdał się w przepychankę z dwoma mężczyznami i został poważnie ugodzony nożem w udo.

Silnie krwawiący Tien został przetransportowany do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. Zmarł po trzech godzinach. Miał stracić około trzech litrów krwi.

- Denis był niesamowitym łyżwiarzem, legendą naszego sportu, naszą dumą. To niewyobrażalna tragedia i ogromna strata - powiedział minister sportu i kultury Kazachstanu Arystanbek Muchamediuly.

Reklama

25-letni łyżwiarz po raz pierwszy wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Cztery lata później w Soczi odniósł największy sukces w karierze, sięgając po brązowy medal wśród solistów.

Na tegorocznych igrzyskach w Pjongczangu nie osiągnął już tak dużego sukcesu. Zajął 27. miejsce.

W 2013 roku w Londynie sięgnął po srebro, a dwa lata później w Szanghaju po brąz mistrzostw świata.

Tien miał koreańskie korzenie. Był członkiem koreańskiej mniejszości w Kazachstanie. Przyszedł na świat w 1993 roku w Ałmatach.

WS

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL