Reklama

Reklama

Claudia Pechstein przygotowuje się do siódmych igrzysk

43-letnia Niemka Claudia Pechstein, jedna z najbardziej utytułowanych łyżwiarek szybkich w historii, przygotowuje się do siódmego występu w igrzyskach olimpijskich, w południowokoreańskim PyeongChang w 2018 roku.

Ćwiczyć będzie w specjalnie utworzonej grupie szkoleniowej w Berlinie, pod okiem byłego trenera reprezentacji USA Petera Muellera.

"Mam miejsce na jeszcze jeden medal w mojej szafie" - powiedziała panczenistka. "Chcemy zdobyć medal, to wcale nie jest żart, a pomoże nam w tym ciężka praca. Wiem czego potrzebuje Claudia" - dodał Mueller.

Pechstein startowała w Albertville (1992), Lillehammer (1994), Nagano (1998), Salt Lake City (2002), Turynie (2006) i w Soczi (2014).

Reklama

Nie wzięła udziału w igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku, po tym jak w 2009 roku w jej krwi wykryto zwiększoną ilość retikulocytów. Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) uznała, iż wskazuje to na stosowanie przez Niemkę dopingu i zawiesiła ją na dwa lata.

Niemka zaprzeczyła jakoby miała stosować doping. Podczas kolejnych testów w jej krwi nie znaleziono żadnych niedozwolonych substancji. Mimo to Sportowy Sąd Arbitrażowy w Lozannie w listopadzie 2009 roku podtrzymał zawieszenie.

Do sportu Pechstein wróciła na początku 2011 roku. Pięciokrotna mistrzyni olimpijska w czasie koreańskich igrzysk liczyć będzie sobie... 46 lat. Urodziła się bowiem 22 lutego 1972 roku.

W kolekcji ma dziewięć medali igrzysk, pięć złotych oraz po dwa srebrne i brązowe. Z mistrzostw świata na dystansach przywiozła 29, a w wieloboju 11 krążków. Sześć razy ustanowiła rekord świata.

W dorobku ma też 26 tytułów mistrzyni Niemiec.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy