Reklama

Reklama

Claudia Pechstein nie wystartuje na ME w łyżwiarstwie szybkim

Słynna niemiecka łyżwiarka szybka, Claudia Pechstein, nie wystartuje w wielobojowych mistrzostwach Europy w Mińsku.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

43-letnia Niemka chce lepiej przygotować się do czempionatu globu.  

- Nie jestem zadowolona z dotychczasowej formy. Dlatego też zrezygnowałam ze startu w mistrzostwach Europy w wieloboju. Muszę bardziej intensywnie trenować, mając w perspektywie udział w mistrzostwach świata na dystansach w Kołomnie w dniach 11-14 lutego - powiedziała łyżwiarka.

Reklama

W programie ME w wieloboju w Mińsku (8-10 stycznia) znalazły się wyścigi na 500, 1500, 3000 i 5000 metrów. Pechstein nie startowała w rywalizacji Pucharu Świata na 500 i 1500 m w grupie A, natomiast na dystansie 3000 metrów dwukrotnie była ósma. Miałaby więc małe szanse, by znaleźć się w finałowym, ostatnim wyścigu ME na 5000 m z udziałem ośmiu najlepszych po trzech wcześniejszych.

Sukcesy na arenie międzynarodowej Pechstein odnosi od 27 lat - w 1988 roku zdobyła srebrny medal w wieloboju mistrzostw świata juniorów w Seulu. Sześć lat później była już mistrzynią olimpijską, po zwycięstwie na 5000 m w Lillehammer.

W sumie Niemka zdobyła dziewięć medali igrzysk, w tym pięć złotych, oraz 40 medali mistrzostw świata w wieloboju i na dystansach (sześć złotych). Trzykrotnie triumfowała w Pucharze Świata. W poprzednim sezonie zdobyła brązowy medal mistrzostw świata na 5000 m i była druga w PŚ na 3000 m.

W dorobku ma też 26 tytułów mistrzyni Niemiec.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy