Reklama

Reklama

Carolina Kostner wraca do rywalizacji po dyskwalifikacji

Brązowa medalistka olimpijska z Soczi w łyżwiarstwie figurowym Carolina Kostner w połowie stycznia wróci do rywalizacji. Włoszka została zdyskwalifikowana na 21 miesięcy za pomoc w uniknięciu kontroli antydopingowej chodziarzowi Alexowi Schwazerowi.

Kostner jest na liście startowej zawodów w Osace, które zaplanowano na 15 stycznia. 28-letni zawodniczki zabraknie w mistrzostwach Europy, które odbędą się w tym samym miesiącu w Bratysławie. Ma jednak wciąż szanse, by znaleźć się w gronie uczestników marcowych mistrzostw świata w Bostonie. Włoszka w jesiennych wywiadach podkreślała także, że chciałaby wystartować w igrzyskach w 2018 roku.

Kostner w styczniu bieżącego roku została zdyskwalifikowana przez sąd dopingowy działający przy Włoskim Komitecie Olimpijskim na 16 miesięcy za to, że w 2012 roku, podczas obozu treningowego w Oberstdorfie, pomogła uniknąć kontroli antydopingowej Schwazerowi, z którym była wówczas związana. Kilka miesięcy później chodziarz został jednak przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków i zdyskwalifikowany na trzy i pół roku. Kariery sportowej już nie wznowił.

Reklama

W wyniku porozumienia zawartego przez łyżwiarkę z Trybunałem Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie kara została wydłużone o pięć miesięcy, ale licząc wstecz. Za to postanowiono, że zawieszenie mistrzyni globu z 2012 roku skończy się 31 grudnia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy