Reklama

Reklama

Białkowski zrezygnował z funkcji trenera kadry w short tracku

Wybrany w konkursie na trenera głównego reprezentacji Polski w short-tracku Ryszard Białkowski zrezygnował z podpisania kontraktu. Decyzję uzasadnił nie uzyskaniem aprobaty na zaproponowane przez niego zmiany.

O postanowieniu poinformował łyżwiarską centralę 29 września.

Reklama

"Swoją decyzję uzasadniam tym, że po 'rozmowach' ze środowiskiem polskiego łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim, w Sanoku 27 września, nie uzyskałem aprobaty na wszelkie proponowane przeze mnie zmiany w systemie i strukturze szkolenia centralnego, które w moim przekonaniu pozwoliłyby na podniesienie poziomu sportowego czołowych zawodników kraju, uprawiających tę dyscyplinę" - napisał Białkowski na stronie PZŁS.

Prezes PZŁS Kazimierz Kowalczyk powiedział, że w tej sytuacji zarząd związku na posiedzeniu 4 października ustali formę i zasady szkolenia czołówki krajowej w tej konkurencji.

54-letni szkoleniowiec uprawiał kajakarstwo, short track i wrotkarstwo. Był prekursorem łyżwiarstwa na krótkim torze w Elblągu. W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w miejscowym Orle założył sekcję ścigania się na krótkim torze.

Białkowski miał zastąpić Dariusza Kuleszę, który był asystentem poprzedniego trenera reprezentacji Polski Kanadyjczyka Johna Monroe'a.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje