Reklama

Reklama

Artur Waś i Konrad Niedźwiedzki nie wystąpią w mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim

W mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim, które w dniach 28-30 grudnia odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim, zabraknie dwóch czołowych naszych zawodników - Artura Wasia i Konrada Niedźwiedzkiego.

O tytuły na poszczególnych dystansach i w wieloboju ma powalczyć mistrz olimpijski Zbigniew Bródka.

- Konrad Niedźwiedzki jest kontuzjowany, zaś Artur Waś indywidualnym tokiem, po uzgodnieniu ze związkiem oraz swym kanadyjskim trenerem Jeremym Wotherspoonem, przygotowuje się do lutowych mistrzostw świata w rosyjskiej Kołomnie. Będzie trenował w najbliższym czasie w norweskim Hamar - powiedział prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk.

Dwa tygodnie temu Niedźwiedzki doznał urazu mięśnia nogi podczas zawodów Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen.

Reklama

- Na początku stycznia mam zaplanowane zgrupowanie na Gran Canarii, a w połowie miesiąca chciałbym wystartować dwa razy w Zakopanem. Później już PŚ w norweskim Stavanger i MŚ w Kołomnie - poinformował Niedźwiedzki.

Impreza w Tomaszowie Mazowieckim stanowić będzie jednocześnie kwalifikację do zbliżających się mistrzostw Europy w Mińsku (9-10 stycznia).

- Na podstawie dotychczasowych wyników, w składzie są Zbyszek Bródka i Janek Szymański, zaś trzeci zawodnik wyłoniony zostanie właśnie w mistrzostwach kraju - wspomniał trener reprezentacji Wiesław Kmiecik. Rok temu w Czelabińsku startowali tylko Szymański i Piotr Puszkarski.

W Tomaszowie zabraknie rekordzisty kraju na 500 m Wasia (34,42), zwycięzcy niedawnego PŚ w Inzell, ale rywalizować będą inni czołowi sprinterzy, jak Piotr Michalski i Artur Nogal. Obaj zamierzają wystąpić na dwóch dystansach - 500 i 1000 m.

W programie MP nie zabraknie atrakcji dla kibiców, jak np. ślizgawka rodzinna, nocny maraton łyżwiarski z mistrzami oraz dyskoteka na lodzie.

Program MP w łyżwiarstwie szybkim:

poniedziałek, 28 grudnia:

kobiety - 500 m (1. bieg), 1500 m

mężczyźni - 500 m (1. bieg), 3000 m

wtorek, 29 grudnia:

kobiety - 500 m (2. bieg), 1000 m, bieg drużynowy mężczyźni - 500 m (2. bieg), 1500 m, bieg drużynowy

środa, 30 grudnia:

kobiety - 3000 m, bieg ze startu wspólnego mężczyźni - 1000 m, 5000 m, bieg ze startu wspólnego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama