Reklama

Reklama

Ambitne plany Kamila Stocha

Pierwszy sezon po zakończeniu kariery przez Adama Małysza był bardzo trudny dla najlepszego obecnie polskiego skoczka narciarskiego Kamila Stocha. Obawiał się on m.in. tego, że niewiele osób będzie się interesować jego poczynaniami.

"Na pewno nadchodzący sezon będzie lżejszy niż miniony, który był naprawdę trudny. Przed jego rozpoczęciem miałem nutkę niepewności, czy po odejściu Adama Małysza ktoś w Polsce będzie się jeszcze interesował skokami narciarskimi. Na szczęście moje obawy się nie spełniły" - powiedział Stoch dziennikarzom w Krakowie.

Czołowy reprezentant Polski po cichu liczy, że w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata 2012/2013 będzie w pierwszej trójce.

"Moim celem jest piąć się w górę, żeby każdy następny sezon był lepszy od poprzedniego. W przyszłości chcę być jednym z najlepszych - jeśli nie najlepszym - skoczkiem świata" - oświadczył zawodnik.

Reklama

Po zakończeniu sezonu skupił się na sprawach rodzinnych, "regenerowaniu ciała, a także odpoczynku psychicznym". Przygotowania do nowego sezonu ruszą w połowie maja.

Stoch chwali zapowiedziane przez FIS zmiany regulaminowe odnośnie nowych kombinezonów (ich wymiary mają być bardzo dokładnie dopasowane do ciała skoczka), jakie mają obowiązywać od sezonu 2012/2013.

"Przyznam, że początkowo nie byłem tym pomysłem zachwycony. Jednak doszedłem do wniosku, że dzięki temu zmniejszy się możliwość manipulowania przy tego rodzaju sprzęcie. Czy będzie to dobre rozwiązanie, czas pokaże" - dodał skoczek.

Zarówno on jak i trener kadry Łukasz Kruczek zapowiadają, że sezon letni w 2013 roku będzie potraktowany ulgowo, treningowo. Stoch na pewno nie wystartuje we wszystkich konkursach Grand Prix.

"Miniony rok pokazał, że po odejściu Adama Małysza w skokach narciarskich nie powstała "czarna dziura". Może nie udało się zrealizować planu maksimum, ale można być zadowolonym z postawy poszczególnych zawodników" - powiedział Kruczek.

Trener i najlepszy zawodnik pojawili się w Krakowie na uroczystości zakończenia sezonu 2011/2012, jaką zorganizował Polski Związek Narciarski. W jej trakcie ogłoszono skład kadry skoczków na następny rok.

Znalazło się w niej 10 zawodników. Oprócz Kamila Stocha (AZS Zakopane) są to: Jakub Kot (AZS Zakopane), Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), Stefan Hula (SSR LZS Sokół Szczyrk), Maciej Kot (AZS Zakopane), Krzysztof Miętus (AZS Zakopane), Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane), Andrzej Zapotoczny (AZS Zakopane), Jan Ziobro (WKS Zakopane) i Piotr Żyła (KS Wisła Ustronianka).

Asystentami Kruczka będą Zbigniew Klimowski, Piotr Fijas i Grzegorz Sobczyk.

W klasyfikacji końcowej PŚ sezonu 2011/2012 Kamil Stoch zajął 5. miejsce. W rywalizacji Pucharu Narodów Polska była szósta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama