Reklama

Reklama

Aljona Savchenko: Wznowienie kariery odłożone z powodu pandemii

Wznowienie kariery przez utytułowaną niemiecką łyżwiarkę figurową rywalizująca w parach sportowych Aljonę Savchenko zostało wstrzymane. - Teraz w związku z pandemią nie możesz nic zaplanować - zastrzegła mistrzyni olimpijska z 2018 roku i sześciokrotna mistrzyni świata.

"Mamy nadzieję, że w pewnym momencie będziemy mogli zacząć trenować i zobaczymy, jak to się rozwinie" - zaznaczyła Savchenko w wywiadzie dla "Muenchner Kurier".

Urodzona na Ukrainie 36-letnia zawodniczka po wywalczeniu olimpijskiego złota w Pjongczangu zawiesiła starty, ale zostawiła sobie opcję powrotu. W kwietniu ubiegłego roku ogłosiła, że jest w ciąży, a we wrześniu urodziła córkę. Przyznała, że jeśli wróci do rywalizacji, to będzie miała tylko jeden cel - sukces w igrzyskach w Pekinie w 2022 roku.

"Co najmniej medal! Nie mam jeszcze w dorobku olimpijskiego srebra. Albo lepiej - mam dwa brązowe krążki i jeden złoty, więc potrzebuję drugiego, by bilans się wyrównał" - zaznaczyła doświadczona łyżwiarka, która mieszka w Oberstdorfie.

Reklama

Ma też już pomysły na przyszłość w przypadku przejścia na sportową emeryturę.

"Chciałabym mieć program telewizyjny dla dzieci. Szczerze wierzę, że w Niemczech jest wiele utalentowanych dzieci. Trzeba je tylko odnaleźć i wesprzeć oraz dać impuls naszemu sportowi" - przekonywała.

Chciałaby również otworzyć własną szkółkę łyżwiarską.

"Mam też marzenie, by wystąpić w filmie. Niekoniecznie muszę grać łyżwiarkę" - zaznaczyła.

Z Robinem Szolkowym wywalczyła m.in. brązowe medale igrzysk w Vancouver (2010) i Soczi (2014) oraz pięć tytułów w mistrzostwach świata (2008, 2009, 2011, 2012, 2014). Z kolei z Bruno Massotem sięgnęła po wspomniane złoto w Pjongczangu oraz wygrała czempionat globu w 2018 roku.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama