Reklama

Reklama

14. miejsce polskiej sztafety mieszanej w biathlonowym Pucharze Świata

Polska sztafeta mieszana zajęła 14. miejsce podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Wygrali reprezentanci Francji.


Drugie miejsce w inauguracyjnych zawodach PŚ w tym sezonie zajęła sztafeta Norwegii a trzecie Niemiec. Obie ekipy straciły do Francji po 0,2 s, o kolejności na mecie zadecydowała fotokomórka.

Polska biegała w składzie: Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń oraz Łukasz Szczurek i Krzysztof Pływaczyk. Panie miały do pokonania dystans 2x6 km, panowie 2x7,5 km.

Po rywalizacji kobiet Polska była na piątej pozycji, ze stratą 25,6 s do prowadzącej Białorusi, w ekipie której na początku sezonu doskonałą formę zaprezentowała Daria Domraczewa. To właśnie ona na drugiej zmianie po bezbłędnym strzelaniu wyprowadziła Białoruś z 18. miejsca na prowadzenie.

Reklama

W polskiej ekipie Guzik bardzo dobrze strzelała, ale trochę słabiej biegła. Po jej zmianie Polska była 10. Gwizdoń lepiej wypadła na trasie, nieźle też strzelała i wyprowadziła ekipę na piąte miejsce.

Panowie nie zdołali utrzymać tak wysokiej lokaty, Szczurek miał trochę słabsze pierwsze strzelanie, w drugim był natomiast bezbłędny. Pływaczyk ostatecznie doprowadził zespół na metę na 14. pozycji. Polska drużyna wypadła na miarę swoich aktualnych możliwości, nie biegła karnych rund i ośmiokrotnie dobierała na strzelnicy.

Dla Francji zwycięstwo wywalczył na ostatnich metrach Martin Fourcade, który "rzutem na taśmę" minimalnie pokonał rywali z Norwegii i Niemiec.

Wyniki (sztafeta mieszana 2x6 i 2x7,5 km):

1. Francja         1:15.05,5 (0 rund karnych, 11 dobierań)

(Anais Bescond, Anais Chevalier, Simon Fourcade, Martin Fourcade)

2. Norwegia       strata 0,2 s (1+11)

(Synnove Solemdal, Tiril Eckhoff, Vetle Sjaestad Christiansen, Lars Helge Birkeland)

3. Niemcy                0,2 (0+9)

(Franziska Hildebrand, Franziska Preuss, Arnd Peiffer, Simon Schempp)

4. Ukraina              31,6 (0+14)

5. Włochy               45,2 (2+9)

6. Słowenia             45,5 (1+9)

...

14. Polska            2.28,9 (0+8)

(Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Łukasz Szczurek, Krzysztof Pływaczyk)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne