Virtus Entella - Salernitana 1919 0-3 (0-2). Liga włoska - 33. kolejka Serie B

W starciu 33. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 10 kwietnia, drużyna Virtusu Entella przegrała z Salernitana 1919 0-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stadio Comunale Chiavari w Chiavari.

G. Tutino 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Salernitana 1919 wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maura Coppolara z Virtusu Entella, a w 10. minucie Norberta Gyombera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salernitana 1919 w 14. minucie spotkania, gdy Frederic Veseli zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Sofian Kiyine.

Prawie natychmiast Luka Bogdan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salernitana 1919, strzelając kolejnego gola w 17. minucie pojedynku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Virtus Entella: Andrei Schenettiemu w 22. i Leonardowi Morosiniemu w 44. minucie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salernitana 1919 w 60. minucie spotkania, gdy Gennaro Tutino zdobył trzecią bramkę. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Tiago Casasola.

Trener Virtusu Entella postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Matteo Mancosu, a murawę opuścił Andrea Schenetti. W 72. minucie Gennaro Tutino został zmieniony przez Juliana Kristoffersena. W tej samej minucie trener Salernitana 1919 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Francesca Di Tacchio. Na boisko wszedł André Pomilio, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 72. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Virtusu Entella: Davide Mazzocco, Matteo Brunori, Marco Brescianini, Leonardo Morosini, na ich miejsce weszli: Simone Andreis, Alejandro Rodríguez, Andrea Marcucci, Lorenzo Meacci. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sofiana Kiyinego, Luki Bogdan, Emanuele Cicerellego zajęli: Leonardo Capezzi, Valerio Mantovani, Reda Boultam. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Vid Belec
8′ Mauro Coppolaro
Frederic Veseli  14′
78′ Davide Mazzocco
Tomasz Kupisz
86′ Marco Brescianini
Andrea Schiavone
Vlad Mihai Dragomir
Emanuele Cicerelli85′
22′ 64′ Andrea Schenetti
Francesco Di Tacchio72′
78′ Matteo Luigi Brunori
Sofian Kiyine72′
44′ 86′ Leonardo Morosini
Leonardo Capezzi72′
86′ Andrea Marcucci
André Anderson Pomilio Lima da Silva72′
Andrea Settembrini
Mirko Antonucci
78′ Simone Andreis
Giuseppe Barone
64′ Matteo Mancosu
Milan Đurić
86′ Lorenzo Meacci
Julian Kristoffersen72′
78′ Alejandro Rodríguez de Miguel

Przewaga zespołu Virtusu Entella w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Salernitana 1919 pokazał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.