Virtus Entella - Delfino Pescara 3-0 (2-0). Liga włoska - 15. kolejka Serie B

27 grudnia na Stadio Comunale Chiavari w Chiavari odbył się mecz 15. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Virtusu Entella i Delfino Pescara. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Virtusu Entella 3-0.

15. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-27 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Chiavari | Arbiter: Eugenio Abbattista
C. Cardoselli 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Delfino Pescara wygrał aż trzy razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Andrea Schenetti wywołał eksplozję radości wśród kibiców Virtusu Entella , zdobywając bramkę w 16. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Giuseppe De Luca.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ilias Koutsoupias z Virtusu Entella. Była to 30. minuta starcia.

W 32. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Giuseppe De Luki. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę otrzymał Fabrizio Poli z jedenastki gospodarzy. Drugą połowę zespół Delfino Pescara rozpoczął w zmienionym składzie, za Gennara Scognamiglia, Miloša Bočicia weszli Mardochée Nzita, Vladislav Blănuță.

W 61. minucie Stephane Richi zastąpił Alessia Riccardiego. Na murawie, jak to często zdarzało się Delfino Pescara w tym sezonie, pojawił się Luca Crecco, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Pawła Jaroszyńskiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Alessandrowi Russowi, zawodnikowi Virtusu Entella.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 79. minucie, w drużynie Delfino Pescara za Cristiana Galana wszedł Christian Capone, a w jedenastce Virtusu Entella Matteo Mancosu zmienił Matteo Brunoriego. Trener Virtusu Entella wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cassia Cardosellego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Andrea Schenetti. Posunięcie trenera było słuszne. Cassia Cardosellego zdobył kolejną bramkę w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w zespole Virtusu Entella doszło do zmiany. Filippo Costa wszedł za Giuseppe De Lucę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Virtusu Entella w 90. minucie spotkania, gdy Cassio Cardoselli strzelił trzeciego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ilias Koutsoupias.

W doliczonej szóstej minucie spotkania kartką został ukarany Cassio Cardoselli, zawodnik gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Bočić
72′ Alessandro Russo
Vincenzo Fiorillo
Mauro Coppolaro
Rodrigo Guth
46′ 63′ Fabrizio Poli
Gennaro Scognamiglio46′
Marco Chiosa
Salvatore Bocchetti
Markus Pavić
Raoul Bellanova
30′ Ilias Koutsoupias
Stephane Richi Omeonga61′
Andrea Settembrini
Paweł Kamil Jaroszyński66′
64′ Andrea Paolucci
Fabio Maistro
 16′ 79′ Andrea Schenetti
Mirko Valdifiori
 32′ 32′ (k.) 87′ Giuseppe De Luca
Cristian Galano79′
79′ Matteo Mancosu
Luca Crecco66′
63′ Gabriel Isaac Cleur
Mardochée Nzita Theto46′
87′ Filippo Costa
Christian Ventola
Ivan Francesco De Santis
Leandro Fernandes Da Cunha
64′ Marco Brescianini
Alessio Riccardi61′
79′  90′ 90′ Cassio Cardoselli
Dejan Vokicz
Marco Crimi
Nicolas Alexis Anthony Belloni
Luca Nizzetto
Vladislav Blănuță46′
79′ Matteo Luigi Brunori
Christian Capone79′
Tomi Petrović
Damir Ceter Valencia

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Virtusu Entella przyznał cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.