Venezia Football Club - Genoa CFC 1-2 (0-1). Liga - 1. kolejka

14 sierpnia na Stadio Pierluigi Penzo odbył się pojedynek 1. kolejki Serie B pomiędzy drużynami Venezii i Genoa CFC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Genoa CFC 2-1. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Przemysława Wiśniewskiego z Venezii oraz Filipa Jagiełły z Genoa CFC.

14 sierpnia  na Stadio Pierluigi Penzo odbył się pojedynek  1. kolejki  Serie B pomiędzy drużynami Venezii  i Genoa CFC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Genoa CFC 2-1. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Przemysława Wiśniewskiego z Venezii  oraz Filipa Jagiełły z Genoa CFC.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Genoa CFC wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Manolo Portanova wywołał eksplozję radości wśród kibiców Genoa CFC, strzelając gola w 38. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Milan Badelj.

W 45. minucie Facundo Zabala został zastąpiony przez Dennisa Johnsena. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Genoa CFC.

Między 54. a 61. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Venezii i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół Venezii wyrównał wynik meczu. W 68. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dennis Johnsen.

W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy Venezii: Domen Crnigoj, Magnus Andersen, a na ich miejsce weszli Tanner Tessmann, Gianluca Busio. W następstwie utraty bramki trener Genoa CFC postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Manola Portanovę i na pole gry wprowadził napastnika Guvena Yalcina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Pietro Ceccaroni, piłkarz Venezii.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Genoa CFC w 87. minucie spotkania, gdy Kelvin Yeboah strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Albert Gudmundsson.

W 88. minucie Nicholas Pierini został zmieniony przez Aarona Connolly'ego, co miało wzmocnić zespół Venezii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Gudmundssona na Alessandra Vogliacca. W doliczonej czwartej minucie pojedynku kartkę dostał Mattia Bani z Genoa CFC. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Drużyna Genoa CFC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Venezii otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Venezii wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Genoa CFC w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.