Reklama

Reklama

Venezia FC - US Lecce 1-0 (0-0). Liga włoska - Serie B

W półfinale rozgrywek włoskiej Serie B, który rozegrany został 17 maja, zespół Venezia FC wygrał z US Lecce 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadio Pierluigi Penzo. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Listkowskiego występującego w US Lecce.

W  półfinale rozgrywek włoskiej Serie B, który rozegrany został 17 maja, zespół Venezia FC wygrał  z US Lecce  1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadio Pierluigi Penzo. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Listkowskiego występującego w US Lecce.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka US Lecce wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Niedługo po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Francesco Forte dla zespołu Venezia FC. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Youssef Maleh.

Reklama

Kibice Venezia FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francesca Di Mariano. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dennis Tørset. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Marco Modolo, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie w zespole US Lecce doszło do zmiany. Liam Henderson wszedł za Johna Björkengrena.

W 74. minucie Antonio Fiordilino został zmieniony przez Domena Czrnigoja. W tej samej minucie w jedenastce Venezia FC doszło do zmiany. Jacopo Dezi wszedł za Mattię Aramu. Chwilę później trener US Lecce postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Boban Nikolov, a murawę opuścił Žan Majer.

W tej samej minucie Mariusz Stępiński został zmieniony przez Güvena Yalçına, co miało wzmocnić drużynę US Lecce. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francesca Fortego na Riccarda Bocalona oraz Anthony'ego Taugourdeau na Michaela Svobodę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy US Lecce żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół Venezia FC w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 20 maja w Lecce. Strata US Lecce wciąż jest do odrobienia.

Reklama

Reklama

Reklama