Venezia FC - US Cremonese 3-1 (1-0). Liga włoska - 22. kolejka Serie B

9 lutego na Stadio Pierluigi Penzo odbył się pojedynek 22. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Venezia FC i US Cremonese. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Venezia FC 3-1.

22. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-09 19:00 | Stadion: Stadio Pierluigi Penzo | Arbiter: Francesco Meraviglia
D. Ciofani 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna US Cremonese wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 12. a 27. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Venezia FC oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 33. minucie do własnej bramki trafił zawodnik US Cremonese Matteo Bianchetti. Trener US Cremonese wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Pinatę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nadir Zortea. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Venezia FC.

W 55. minucie za Gianlucę Gaetana wszedł Lorenzo Colombo. W tej samej minucie w zespole US Cremonese doszło do zmiany. Daniel Ciofani wszedł za Lucę Strizzola.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paola Bartolomeiego z US Cremonese, a w 62. minucie Sebastiana Esposita z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Venezia FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Domen Czrnigoj, a murawę opuścił Sebastiano Esposito. Na 11 minut przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Luce Valzanii z drużyny gości.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Venezia FC, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Francesco Forte. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Youssef Maleh.

Między 83. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Venezia FC: Francesco Di Mariano, Francesco Forte, na ich miejsce weszli: Jacopo Dezi, Riccardo Bocalon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jaime Báeza, Paola Bartolomeiego zajęli: Žan Celar, Cristian Buonaiuto. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Daniel Ciofani.

Drużyna gospodarzy nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Dwie minuty później wynik ustalił Dennis Tørset.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Emanuele Valeri
12′ 73′ Antonio Luca Fiordilino
Paolo Bartolomei61′ 83′
64′ Mattia Aramu
Luca Valzania79′
85′ Francesco Di Mariano
Jaime Báez Stábile83′
13′ Youssef Maleh
Michele Castagnetti
62′ 64′ Sebastiano Esposito
Gianluca Gaetano55′
 79′ 85′ Francesco Forte
Samuel Gustafson
64′ Domen Czrnigoj
Filippo Nardi
85′ Jacopo Dezi
Marco Pinato36′
73′ Anthony Michel Taugourdeau
Žan Celar83′
85′ Riccardo Bocalon
Daniel Ciofani55′  90′ (k.)
Harvey William St Clair
Lorenzo Colombo55′
64′  90′ Dennis Tørset Johnsen

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gości, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Venezia FC obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.