Venezia FC - Pordenone Calcio 0-0. Liga włoska - 37. kolejka Serie B

7 maja na Stadio Pierluigi Penzo odbyło się starcie 37. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Venezia FC i Pordenone Calcio. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Adama Chrzanowskiego, Sebastiana Musiolika z Pordenone Calcio.

37. kolejka Włochy - Serie B
2021-05-07 14:00 | Stadion: Stadio Pierluigi Penzo | Arbiter: Marco Piccinini
Venezia FC
Pordenone Calcio
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Pordenone Calcio wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Pordenone Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sebastiana Musiolika. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Karlo Butić. Trener Venezia FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Domen Czrnigoj, a murawę opuścił Antonio Fiordilino.

W 66. minucie Simone Pasa został zastąpiony przez Kevina Biondiego. Między 66. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Venezia FC: Gian Felicioli, Youssef Maleh, Francesco Di Mariano, Pasquale Mazzocchi, na ich miejsce weszli: Giacomo Ricci, Riccardo Bocalon, Sebastiano Esposito, Gabriele Ferrarini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessandra Vogliacca, Roberta Zammariniego, Manuela Scavonego zajęli: Filippo Berra, Alessandro Mallamo, Giacomo Calò. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Venezia FC: Francescowi Di Mariano w 69. i Giacomowi Ricciemu w 77. minucie.

Samuele Perisan
83′ Pasquale Mazzocchi
Alessandro Vogliacco37′ 66′
Michael Svoboda
Michele Camporese
Pietro Ceccaroni
Alberto Barison
9′ 75′ Gian Filippo Felicioli
Nicola Falasco
41′ 58′ Antonio Luca Fiordilino
Gianvito Misuraca
75′ Youssef Maleh
Karlo Butić58′
69′ 83′ Francesco Di Mariano
Patrick Ciurria
Salvatore Carotenuto
Giacomo Bindi
Alberto Pomini
Gaetano Fasolino
83′ Gabriele Ferrarini
Alessandro Bassoli
Cristian Molinaro
Filippo Berra66′
75′ 77′ Giacomo Ricci
Adam Jan Chrzanowski
Bjarki Steinn Bjarkason
Mirko Stefani
58′ Domen Czrnigoj
Kevin Biondi66′
Jacopo Dezi
Giacomo Calò81′
Domenico Rossi
Alessandro Mallamo81′
75′ Riccardo Bocalon
Matteo Rossetti
83′ Sebastiano Esposito
Sebastian Karol Musiolik58′
Dennis Tørset Johnsen

Przewaga drużyny Venezia FC w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.