Venezia FC - Ascoli Picchio FC 1898 2-1 (0-1). Liga włoska - 9. kolejka Serie B

W pojedynku 9. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 28 listopada, zespół Venezia FC wygrał z Ascoli Picchio 2-1 (0-1). Mecz odbył się na Stadio Pierluigi Penzo.

R. Pucino 14'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Venezia FC wygrał aż pięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Ascoli Picchio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Raffaele Pucino. Asystę przy bramce zanotował Oliver Kragl.

W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pasquale Mazzocchiego z Venezia FC, a w 23. minucie Michele Caviona z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ascoli Picchio.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Riccarda Brosca z Ascoli Picchio, a w 52. minucie Youssefa Maleha z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Venezia FC w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie Mattia Aramu wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Alessandro Capello.

W 58. minucie Ľubomír Tupta został zastąpiony przez Rijada Bajicia. W 61. minucie w zespole Venezia FC doszło do zmiany. Francesco Di Mariano wszedł za Alessandra Capella. W następstwie utraty gola trener Ascoli Picchio postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Olivera Kragla i na pole gry wprowadził napastnika Nicholasa Pieriniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Venezia FC w 68. minucie spotkania, gdy Antonio Fiordilino zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Francesca Di Mariano.

Kibice Venezia FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Domena Czrnigoja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Youssef Maleh. Między 74. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Venezia FC: Gian Felicioli, Francesco Forte, Mattia Aramu, na ich miejsce weszli: Cristian Molinaro, Riccardo Bocalon, Michele Cremonesi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Michele Caviona, Cosima Chirica, Lukasa Spendlhofera zajęli: Alberto Gerbo, Gianmarco Cangiano, Apostolos Vellios. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał żółtą kartkę Albertowi Gerbowi z Ascoli Picchio.

W 89. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Riccardo Brosco, osłabiając drużynę Ascoli Picchio. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 46. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał żółtą kartką Antonia Fiordilina, zawodnika Venezia FC. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Nicola Leali
17′ Pasquale Mazzocchi
Riccardo Brosco46′ 89′
Marco Modolo
Lukas Spendlhofer79′
Pietro Ceccaroni
Anastasios Avlonitis
74′ Gian Filippo Felicioli
Michele Cavion24′ 80′
 68′ 90′ Antonio Luca Fiordilino
Raffaele Pucino  14′
52′ 74′ Youssef Maleh
Oliver Kragl61′
Anthony Michel Taugourdeau
Dario Šarić
 55′ 81′ Mattia Aramu
Abdelhamid Sabiri
81′ Francesco Forte
Cosimo Chiricò80′
61′ Alessandro Capello
Ľubomír Tupta58′
Alberto Pomini
Mouhamadou Fallou Mbacke Sarr
81′ Michele Cremonesi
Khadim Ndiaye
Gabriele Ferrarini
Emin Ghazoini
Antonio Marino
Simone Sini
74′ Cristian Molinaro
Mirko Eramo
Michael Svoboda
Alberto Gerbo80′ 87′
74′ Domen Czrnigoj
Dean Liço
81′ Riccardo Bocalon
Rijad Bajić58′
61′ Francesco Di Mariano