Venezia FC - AS Cittadella 1-1 (0-1). Liga włoska - Serie B

27 maja na Stadio Pierluigi Penzo odbyło się starcie rozgrywek włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Venezia FC a AS Cittadella. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężyła drużyna Venezia FC 1-0, więc to ona wywalczyła awans.

F. Proia 26'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna AS Cittadella wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AS Cittadella: Romanowi Perticonemu w 10. i Luce Ghiringhellemu w 21. minucie.

Tymczasem to piłkarze AS Cittadella otworzyli wynik. W 26. minucie bramkę zdobył Federico Proia. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Manuel Iori.

Pasquale Mazzocchi z Venezia FC w 36. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w tej samej minucie. W 39. minucie Mattia Aramu zastąpił Gabriele Ferrariniego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Cittadella.

Trener Venezia FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Antonia Fiordilina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Francesco Di Mariano. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 56. minucie Anthony Taugourdeau został zmieniony przez Dennisa Tørseta, co miało wzmocnić zespół Venezia FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romana Perticonego na Domenica Frarego.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Manuel Iori z AS Cittadella. W tej samej minucie trener AS Cittadella postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Nicola Pavan, a murawę opuścił Federico Proia. W tej samej minucie w drużynie AS Cittadella doszło do zmiany. Mario Gargiulo wszedł za Lucę Ghiringhellego.

W 66. minucie żółtą kartką został ukarany Marco Modolo, piłkarz Venezia FC. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia wyrzucił z boiska Mattię Aramu z Venezia FC. Między 75. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Venezia FC: Domen Czrnigoj, Francesco Forte, na ich miejsce weszli: Michele Cremonesi, Riccardo Bocalon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giacoma Beretty, Francka Tsadjouta zajęli: Ibukun Ogunseye, Marco Rosafio.

W 76. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Francescowi Fortemu z zespołu gospodarzy.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Riccardo Bocalon. Asystę przy golu zanotował Youssef Maleh.

Minutę później żółtą kartkę dostał Riccardo Bocalon, piłkarz gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Elhan Kastrati
36′ 36′ Pasquale Mazzocchi
Luca Ghiringhelli21′ 65′
66′ Marco Modolo
Romano Perticone10′ 65′
Pietro Ceccaroni
Davide Adorni
Cristian Molinaro
Daniele Donnarumma
75′ Domen Czrnigoj
Federico Proia  26′ 65′
Youssef Maleh
Simone Branca
56′ Anthony Michel Taugourdeau
Manuel Iori65′
70′ 39′ Mattia Aramu
Alessio Vita
76′ 76′ Francesco Forte
Franck Cédric Tsadjout83′
55′ Francesco Di Mariano
Giacomo Beretta78′
Alberto Pomini
Luca Maniero
75′ Michele Cremonesi
Amedeo Benedetti
Gian Filippo Felicioli
Agostino Camigliano
39′ Gabriele Ferrarini
Mario Gargiulo65′
55′ Antonio Luca Fiordilino
Valerio Mastrantonio
76′  90′ 90′ Riccardo Bocalon
Nicola Pavan65′
Sebastiano Esposito
Ibukun Roberto Kehinde Ogunseye78′
Harvey William St Clair
Marco Rosafio83′
56′ Dennis Tørset Johnsen
Camillo Tavernelli

Przewaga drużyny AS Cittadella w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki oraz dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.