US Salernitana 1919 - Empoli FC 2-0 (1-0). Liga włoska - 37. kolejka Serie B

W starciu 37. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 7 maja, drużyna Salernitana 1919 wygrała z Empoli FC 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadio Arechi w Salerno. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Pawła Jaroszyńskiego z Salernitana 1919 oraz Szymona Żurkowskiego z Empoli FC.

A. Anderson 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna Salernitana 1919 wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mamadou Coulibalyowi z zespołu gospodarzy. Była to 13. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Salernitana 1919 w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Luka Bogdan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Salernitana 1919.

Na drugą połowę jedenastka Salernitana 1919 wyszła w zmienionym składzie, za Frederica Veselego wszedł Valerio Mantovani. Trener Empoli FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Ryder Matos, a murawę opuścił Giovanni Crociata.

W tej samej minucie za Leonarda Mancusę wszedł Marco Olivieri. W tej samej minucie w zespole Empoli FC doszło do zmiany. Szymon Żurkowski wszedł za Filippa Bandinellego. A trener Salernitana 1919 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Milana Đuricia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Gennaro Tutino. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę.

Między 66. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Salernitana 1919: Paweł Jaroszyński, Mamadou Coulibaly, Cedric Gondo, na ich miejsce weszli: Tomasz Kupisz, Andrea Schiavone, André Pomilio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Riccarda Fiamozziego, Samuele Ricciego zajęli: Andrea Cambiaso, Nedim Bajrami. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 87. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Vidowi Belcowi i Nedimowi Bajramiemu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salernitana 1919 w 90. minucie spotkania, gdy André Pomilio strzelił drugiego gola. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Empoli FC
87′ Vid Belec
Alberto Brignoli
 32′ Luka Bogdan
Riccardo Fiamozzi66′
46′ Frederic Veseli
Nicolò Casale
Norbert Gyomber
Mattia Viti
Tiago Matías Casasola
Aleksa Terzić
13′ 79′ Mamadou Coulibaly
Samuele Ricci73′
Leonardo Capezzi
Filippo Bandinelli56′
67′ Paweł Jaroszyński
Giovanni Crociata56′
Francesco Di Tacchio
Samuele Damiani
80′ Cedric Gondo
Stefano Moreo
63′ Gennaro Tutino
Fabiano Parisi
46′ Valerio Mantovani
Nicolas Thibault Haas
67′ Tomasz Kupisz
Leo Štulac
80′  90′ André Anderson Pomilio Lima da Silva
Szymon Żurkowski56′
79′ Andrea Schiavone
Andrea La Mantia
63′ Milan Đurić
Ryder Matos56′
Julian Kristoffersen
Marco Olivieri56′

Przewaga jedenastki Empoli FC w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Salernitana 1919, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.