US Salernitana 1919 - Brescia Calcio 1-0 (1-0). Liga włoska - 30. kolejka Serie B

21 marca na Stadio Arechi w Salerno odbył się mecz 30. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Salernitana 1919 i Brescia Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Salernitana 1919 1-0. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Pawła Jaroszyńskiego z Salernitana 1919 oraz Jakuba Łabojki z Brescia Calcio.

L. Bogdan 24'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Brescia Calcio wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut zespół Salernitana 1919 zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Brescia Calcio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu dla Salernitana 1919 zdobył Luka Bogdan w 24. minucie. Sytuację bramkową stworzył André Pomilio.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Salernitana 1919.

Trener Brescia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Jakub Łabojko, a murawę opuścił Dimitri Bisoli. W tej samej minucie Filip Jagiełło zastąpił Emanuele Ndoja.

W tej samej minucie w zespole Brescia Calcio doszło do zmiany. Alfredo Donnarumma wszedł za Toma van de Looiego. Po godzinie gry arbiter pokazał kartkę Cedricowi Gondo z Salernitana 1919. Trener Salernitana 1919 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Milana Đuricia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Cedric Gondo.

Od 65 minuty boisko opuścili zawodnicy Salernitana 1919: André Pomilio, Paweł Jaroszyński, Gennaro Tutino, Mamadou Coulibaly, na ich miejsce weszli: Leonardo Capezzi, Tomasz Kupisz, Emanuele Cicerelli, Andrea Schiavone. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antonina Ragusy, Brunona Martelli zajęli: Marko Pajač, Andrea Ghezzi. Między 68. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jesse Pekka Joronen
 24′ Luka Bogdan
Bruno Martella80′
90′ Mamadou Coulibaly
Dimitri Bisoli55′
85′ Paweł Jaroszyński
Filip Wojciech Jagiełło55′
65′ André Anderson Pomilio Lima da Silva
Antonino Ragusa69′
Francesco Di Tacchio
Birkir Bjarnason
61′ 65′ Cedric Gondo
Tom van de Looi55′
85′ Gennaro Tutino
Andrea Papetti
65′ Leonardo Capezzi
Andrea Ghezzi80′
85′ Emanuele Cicerelli
Jakub Jan Łabojko55′
Sofian Kiyine
Emanuele Ndoj55′ 79′
85′ Tomasz Kupisz
Alfredo Donnarumma55′
90′ Andrea Schiavone
Hólmbert Aron Friðjónsson
65′ Milan Đurić

Julian Kristoffersen

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Brescia Calcio pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.