US Salernitana 1919 - AS Cittadella 1-0 (0-0). Liga włoska - 10. kolejka Serie B

5 grudnia na Stadio Arechi w Salerno odbyło się starcie 10. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Salernitana 1919 i AS Cittadella. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Salernitana 1919 1-0.

L. Bogdan 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół AS Cittadella wygrał aż osiem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romana Perticonego z AS Cittadella, a w 42. minucie Mariusa Adamonisa z drużyny przeciwnej.

Między 58. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener AS Cittadella postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Christiana D'Ursa. Na boisko wszedł Simone Branca, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 70. minucie André Pomilio został zastąpiony przez Emanuele Cicerellego. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AS Cittadella: Nicoli Pavanowi w 78. i Mariowi Gargiulowi w 84. minucie. Między 78. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Salernitana 1919: Patryk Dziczek, Valerio Mantovani, na ich miejsce weszli: Leonardo Capezzi, Ramzi Aya. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ibukuna Ogunseyego, Federica Proi zajęli: Karamoko Cissé, Theophilus Awua.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Luka Bogdan. Bramka padła po podaniu Emanuele Cicerellego.

W 87. minucie kartkę dostał Luka Bogdan z drużyny gospodarzy. W 89. minucie boisko opuścili piłkarze Salernitana 1919: Niccolò Giannetti, Cedric Gondo, a na ich miejsce weszli Milan Đurić, Gennaro Tutino.

Luca Maniero
 86′ 86′ Luka Bogdan
Tommaso Cassandro
78′ Valerio Mantovani
Romano Perticone19′
59′ Norbert Gyomber
Davide Adorni58′
78′ Patryk Dziczek
Amedeo Benedetti
Tomasz Kupisz
Federico Proia81′
Tiago Matías Casasola
Mario Gargiulo84′
70′ André Anderson Pomilio Lima da Silva
Christian D'Urso64′
Francesco Di Tacchio
Nicola Pavan78′
89′ Gennaro Tutino
Ibukun Roberto Kehinde Ogunseye81′
89′ Milan Đurić
Franck Cédric Tsadjout60′
42′ Marius Adamonis
Elhan Kastrati
78′ Ramzi Aya
Agostino Camigliano
Joel Baraye
Daniele Donnarumma
78′ Leonardo Capezzi
Domenico Frare
70′ Emanuele Cicerelli
Manuel Iori
89′ Niccolò Giannetti
Valerio Mastrantonio
89′ Cedric Gondo
Karamoko Cissé81′

Camillo Tavernelli

Przewaga zespołu AS Cittadella w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom AS Cittadella, a w drugiej cztery. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna AS Cittadella w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.