US Lecce - Urbs Sportiva Reggina 1914 2-0 (1-0). Liga włoska - 16. kolejka Serie B

4 grudnia na Stadio Comunale Via del Mare odbył się pojedynek 16. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Lecce i Urbsu Sportiva Reggina 1914. Mecz zakończył się zwycięstwem US Lecce 2-0. Starcie obejrzało 9 026 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Listkowskiego występującego w US Lecce.

16. kolejka Włochy - Serie B
2021-12-04 16:15 | Stadion: Stadio Comunale Via del Mare | Widzów: 9026 | Arbiter: Manuel Volpi
US Lecce
Urbs Sportiva Reggina 1914
2
0
M. Gargiulo 27'
Ž. Majer 61'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna US Lecce wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Lecce w 27. minucie spotkania, gdy Mario Gargiulo zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Antonino Gallo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lorenzo Crisetig z Urbsu Sportiva Reggina 1914. Była to 31. minuta spotkania. Trener US Lecce postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 43. minucie na plac gry wszedł Marco Olivieri, a murawę opuścił Massimo Coda. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki US Lecce.

Między 55. a 56. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 60. minucie Nicola Bellomo został zmieniony przez Federica Ricciego.

W tej samej minucie w drużynie Urbsu Sportiva Reggina 1914 doszło do zmiany. Andrey Galabinov wszedł za Adriana Montalta.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka US Lecce, strzelając kolejnego gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Žan Majer. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gabriel Strefezza.

W 71. minucie w zespole Urbsu Sportiva Reggina 1914 doszło do zmiany. Marco Tumminello wszedł za Alessandra Cortinovisa. Trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicola Bianchiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Lorenzo Crisetig. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Gianluca Di Chiara
 61′ 77′ Žan Majer
Perparim Hetemaj55′
85′ Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
Alessandro Cortinovis71′
56′ 77′ Francesco Di Mariano
Lorenzo Crisetig31′ 71′
86′ Morten Due Hjulmand
Nicola Bellomo60′
 27′ Mario Gargiulo
Adriano Montalto60′
43′ Massimo Coda
Lorenzo Gavioli
77′ Alexis Blin
Karim Laribi
86′ Þórir Jóhann Helgason
Federico Ricci60′
85′ Marcin Listkowski
Germán Gustavo Denis
43′ Marco Olivieri
Andrey Galabinov60′
77′ Pablo Rodríguez Delgado
Marco Tumminello71′

Piłkarze US Lecce otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.