US Lecce - SS Monza 1912 0-0. Liga włoska - 17. kolejka Serie B

4 stycznia na Stadio Comunale Via del Mare odbyło się spotkanie 17. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Lecce i SS Monza 1912. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Listkowskiego występującego w US Lecce.

17. kolejka Włochy - Serie B
2021-01-04 16:00 | Stadion: Stadio Comunale Via del Mare | Arbiter: Livio Marinelli
US Lecce
SS Monza 1912
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół SS Monza 1912 wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 14. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom US Lecce i jedną drużynie przeciwnej.

Trener US Lecce postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 18. minucie na plac gry wszedł Žan Majer, a murawę opuścił Luca Paganini. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie Liam Henderson został zastąpiony przez Marcina Listkowskiego. A trener SS Monza 1912 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mirka Maricia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Andrea D'Errico.

W 90. minucie czerwoną kartkę obejrzał Giuseppe Bellusci, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Kastriot Dermaku z US Lecce. Była to 90. minuta pojedynku.

Giulio Donati
90′ Kastriot Dermaku
Giuseppe Bellusci90′
Biagio Meccariello
Davide Bettella7′
Leonard Zuta
Carlos Augusto Zopalato Neves73′
60′ Liam Henderson
Davide Frattesi72′
18′ Luca Rudolf Paganini
Antonino Barillà
6′ Marco Mancosu
Andrea Barberis
14′ Panagiotis Tachtsidis
Kevin-Prince Boateng82′
79′ Mariusz Stępiński
Filippo Scaglia
79′ John Björkengren
Marco Armellino72′
60′ Marcin Listkowski
Andrea Colpani
18′ Žan Majer
Marco Ezio Fossati
Sergio Maselli
Mirko Marić66′
Edgaras Dubickas
Antonio Marin82′
Simone Lo Faso

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom US Lecce w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną czerwoną.

Drużyna US Lecce wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.