US Lecce - SPAL 2013 1-2 (1-1). Liga włoska - 33. kolejka Serie B

W starciu 33. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 10 kwietnia, drużyna US Lecce przegrała ze Spal 1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadio Comunale Via del Mare. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Pedę występującego w Spal.

33. kolejka Włochy - Serie B
2021-04-10 14:00 | Stadion: Stadio Comunale Via del Mare | Arbiter: Gianluca Manganiello
M. Okoli 54'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Spal.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie kartkę dostał Leonardo Sernicola, piłkarz gości.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy Spal nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Mattia Valoti. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 17. minucie Žan Majer wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Liam Henderson.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Federica Vivianiego ze Spal, a w 44. minucie Fabia Lucioniego z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Spal wyszedł w zmienionym składzie, za Federica Di Francesco wszedł Sergio Floccari. Na drugą połowę jedenastka US Lecce wyszła w zmienionym składzie, za Žana Majera wszedł Panagiotis Tachtsidis.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Spal przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Memeh Okoli. Asystę przy golu zanotował Federico Viviani.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Mortenowi Duemu z US Lecce. Chwilę później trener US Lecce postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Boban Nikolov, a murawę opuścił Morten Due. W 63. minucie za Stefana Pettinariego wszedł Pablo Rodríguez.

A kibice Spal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simone Missirolego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Federico Viviani. Między 63. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Spal: Alessandro Murgia, Mattia Valoti, Gabriel Espeto, na ich miejsce weszli: Luca Mora, Raúl Asencio, Riccardo Spaltro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Massima Cody, Liama Hendersona zajęli: Güven Yalçın, Mariusz Stępiński. Między 69. a 78. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Spal i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Lorenzo Maria Dickmann78′
44′ Fabio Lucioni
Memeh Caleb Okoli  54′
Biagio Meccariello
Luca Ranieri
Antonino Gallo
Leonardo Sernicola1′
 17′ 46′ Žan Majer
Jacopo Segre
John Gunnar Björkengren
Alessandro Murgia63′
57′ 62′ Morten Due Hjulmand
Mattia Valoti  13′ 71′
81′ Liam Henderson
Federico Viviani32′ 63′
63′ Stefano Pettinari
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato81′
81′ Massimo Coda
Simone Missiroli63′
62′ 72′ Boban Nikolov
Luca Mora63′ 69′
Luca Rudolf Paganini
Raúl José Asencio Moraes71′
46′ Panagiotis Tachtsidis
Sergio Floccari46′
63′ Pablo Rodríguez Delgado
Luca Moro
81′ Mariusz Stępiński
Demba Seck
81′ Güven Yalçın

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Spal, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.