US Lecce - LR Vicenza Virtus 2-1 (0-1). Liga włoska - 15. kolejka Serie B

W starciu 15. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 27 grudnia, drużyna US Lecce zwyciężyła z LR Vicenza Virtus 2-1 (0-1). Mecz odbył się na Stadio Comunale Via del Mare.

15. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-27 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Via del Mare | Arbiter: Daniele Paterna
A. Marotta 15'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka US Lecce wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy LR Vicenza Virtus nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Alessandro Marotta. Asystę zaliczył Loris Zonta.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Danielowi Cappellettiemu, piłkarzowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki LR Vicenza Virtus.

W 67. minucie Mariusz Stępiński został zmieniony przez Pabla Rodrígueza. W tej samej minucie Žan Majer został zmieniony przez Liama Hendersona, co miało wzmocnić zespół US Lecce. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Marottę na Lamina Jallowa.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 69. minucie bramkę wyrównującą zdobył Marco Mancosu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Liam Henderson.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Pablo Rodríguez z US Lecce. Była to 70. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Lecce w 72. minucie spotkania, gdy Pablo Rodríguez zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Liama Hendersona.

W następstwie utraty bramki trener LR Vicenza Virtus postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Emanuele Padellę i na pole gry wprowadził napastnika Simone Guerrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 78. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze US Lecce: Pablo Rodríguez, Marcin Listkowski, na ich miejsce weszli: John Björkengren, Luca Paganini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Rigoni, Riccarda Meggioriniego zajęli: Federico Scoppa, Stefano Giacomelli. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Luca Barlocco
67′ Žan Majer
Jacopo Da Riva
84′ Marcin Listkowski
Loris Zonta
 69′ Marco Mancosu
Nicola Dalmonte
Panagiotis Tachtsidis
Luca Rigoni84′
Massimo Coda
Alessandro Marotta  15′ 69′
67′ Mariusz Stępiński
Nicholas Fantoni
78′ John Björkengren
Antonio Cinelli
Filippo Falco
Federico Matías Scoppa84′
67′ Liam Henderson
Simone Tronchin
Sergio Maselli
Stefano Giacomelli84′
84′ Luca Rudolf Paganini
Gabriele Gori
Edgaras Dubickas
Simone Guerra76′
67′  72′ 70′ 78′ Pablo Rodríguez Delgado
Lamin Jallow69′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.