US Lecce - Frosinone Calcio 2-2 (1-1). Liga włoska - 11. kolejka Serie B

W starciu 11. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 12 grudnia, zespół US Lecce zremisował z Frosinone Calcio 2-2 (1-1). Mecz odbył się na Stadio Comunale Via del Mare. Jedną z bramek zdobył Piotr Parzyszek.

11. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-12 14:00 | Stadion: Stadio Comunale Via del Mare | Arbiter: Davide Ghersini
A. Novakovich 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka US Lecce wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Claud Adjapong z US Lecce. Była to 14. minuta pojedynku.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Frosinone Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie Piotr Parzyszek dał prowadzenie swojej jedenastce z rzutu karnego.

W 39. minucie Fabio Lucioni został zastąpiony przez Biagia Meccariella.

Zawodnicy gospodarzy nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Claud Adjapong. Asystę zaliczył Marco Mancosu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Biagia Meccariella z US Lecce, a w 58. minucie Grigorisa Kastanosa z drużyny przeciwnej. W 55. minucie boisko opuścili zawodnicy US Lecce: Filippo Falco, Liam Henderson, a na ich miejsce weszli Mariusz Stępiński, Luca Paganini.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Lecce w 60. minucie spotkania, gdy Marco Mancosu strzelił drugiego gola. W 70. minucie Kastriot Dermaku został zmieniony przez Marca Calderoniego, a za Žana Majera wszedł na boisko Marcin Listkowski, co miało wzmocnić jedenastkę US Lecce. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Piotra Parzyszka na Alessia Tribuzziego oraz Alessandra Salviego na Andreę Beghetta.

Po chwili trener Frosinone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Marco Carraro, a murawę opuścił Grigoris Kastanos. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcina Listkowskiego z US Lecce, a w 88. minucie Andryję Novakovicha z drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Frosinone Calcio doszło do zmiany. Andrea Tabanelli wszedł za Raffaele Maiella.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 29 minut, zespół Frosinone Calcio doprowadził do remisu. Gola strzelił Andrija Novakovich. Przy zdobyciu bramki pomagał Marcus Rohdén.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Marcosowi Curadowi i Panagiotisowi Tachtsidisowi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Francesco Bardi
 44′ 14′ Claud Adjapong
Nicolò Brighenti
39′ Fabio Lucioni
Marcos Curado90′
70′ Kastriot Dermaku
Przemysław Marek Szymiński
Leonard Zuta
Raffaele Maiello85′
55′ Luca Rudolf Paganini
Alessandro Salvi73′
70′ Žan Majer
Grigoris Kastanos58′ 79′
 60′ Marco Mancosu
Francesco Filippo Zampano
90′ Panagiotis Tachtsidis
Marcus Christer Rohdén
55′ Mariusz Stępiński
Giuseppe Marcianò
70′ Marco Calderoni
Pietro Giordani
39′ 50′ Biagio Meccariello
Mirko Gori
55′ Filippo Falco
Andrea Tabanelli85′
55′ Liam Henderson
Alessio Tribuzzi73′
70′ 82′ Marcin Listkowski
Mattia Vitale
Sergio Maselli
Camillo Ciano
Stefano Pettinari

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Frosinone Calcio w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.