US Lecce - Cosenza Calcio 3-1 (1-1). Liga włoska - 24. kolejka Serie B

W starciu 24. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 21 lutego, zespół US Lecce wygrał z Cosenza Calcio 3-1 (1-1). Mecz odbył się na Stadio Comunale Via del Mare.

24. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-21 21:00 | Stadion: Stadio Comunale Via del Mare | Arbiter: Antonio Giua
E. Gliozzi 8'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna US Lecce wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Cosenza Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie bramkę zdobył Ettore Gliozzi. Asystę zanotował Davide Petrucci.

W 11. minucie kartkę obejrzał Matteo Legittimo z Cosenza Calcio.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Massimo Coda. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Po kwadransie gry arbiter ukarał kartką Mortena Duego, zawodnika gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 59. minucie kartką został ukarany Massimo Coda, piłkarz US Lecce. Chwilę później trener US Lecce postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Stefano Pettinari, a murawę opuścił Massimo Coda.

W tej samej minucie Liam Henderson został zmieniony przez Marca Mancosu. A trener Cosenza Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Bahloulego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Luca Tremolada. W 67. minucie Marcello Trotta został zmieniony przez Mirka Carrettę, a za Ettore Gliozziego wszedł na boisko Jerry Mbakogu, co miało wzmocnić jedenastkę Cosenza Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pabla Rodrígueza na Güvena Yalçına.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Lecce w 77. minucie spotkania, gdy Marco Mancosu zdobył z karnego drugą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 79. minucie Žan Majer został zmieniony przez Fabia Pisacanego, co miało wzmocnić drużynę US Lecce. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniele Sciaudonego na Abou-Malala Ba oraz Matteo Legittima na Gianluigiego Suevę. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Gianmarcowi Ingrossowi z jedenastki gości.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka US Lecce, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 3-1 podwyższył Biagio Meccariello. Bramka padła po podaniu Christiana Maggio.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Matteo Legittimo11′ 82′
 84′ Biagio Meccariello
Riccardo Idda
Antonino Gallo
Alberto Gerbo
79′ Žan Majer
Daniele Sciaudone82′
John Björkengren
Luca Crecco
15′ Morten Due Hjulmand
Davide Petrucci
64′ Liam Henderson
Luca Tremolada67′
75′ Pablo Rodríguez Delgado
Marcello Trotta67′
 12′ (k.) 59′ 64′ Massimo Coda
Angelo Corsi
79′ Fabio Pisacane
Raffaele Schiavi
Leonard Zuta
Brayan Emanuel Vera Ramírez
64′  77′ (k.) Marco Mancosu
Mirko Carretta67′
64′ Stefano Pettinari
Jerry Uche Mbakogu75′
Mariusz Stępiński
Ihsan Sacko
75′ Güven Yalçın
Gianluigi Sueva82′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Cosenza Calcio w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.