US Cremonese - US Lecce 1-2 (1-1). Liga włoska - 23. kolejka Serie B

W starciu 23. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 13 lutego, zespół US Cremonese przegrał z US Lecce 1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadio Giovanni Zini w Cremonej.

Pablo Rodríguez 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół US Lecce wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Cremonese w siódmej minucie spotkania, gdy Gianluca Gaetano zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Daniel Ciofani.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Luca Ravanelli z US Cremonese. Była to 29. minuta spotkania.

W 29. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik US Cremonese Michele Castagnetti. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mortena Duego, piłkarza US Lecce.

Trzeba było trochę poczekać, aby Pablo Rodríguez wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Lecce, strzelając kolejnego gola w 54. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener US Cremonese postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Žan Celar, a murawę opuścił Luca Valzania. W 57. minucie Daniel Ciofani został zmieniony przez Lucę Strizzola. W 59. minucie żółtą kartkę obejrzał Fabio Lucioni z zespołu gości.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie US Cremonese doszło do zmiany. Lorenzo Colombo wszedł za Jaime Báeza. A trener US Lecce wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stefana Pettinariego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Pablo Rodríguez. Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy US Lecce: Žan Majer, Liam Henderson, Massimo Coda, John Björkengren, na ich miejsce weszli: Boban Nikolov, Fabio Pisacane, Güven Yalçın, Sergio Maselli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Samuela Gustafsona, Emanuele Valeriego zajęli: Marco Pinato, Cristian Buonaiuto.

W 81. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Bobanowi Nikolovowi z US Lecce. Luca Ravanelli z US Cremonese w doliczonej drugiej minucie starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 29. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Christian Maggio
29′ 90′ Luca Ravanelli
Fabio Lucioni59′
Luca Coccolo
Biagio Meccariello
77′ Emanuele Valeri
Antonino Gallo
29′ (samob.) Michele Castagnetti
Morten Due Hjulmand52′
56′ Luca Valzania
John Gunnar Björkengren90′
65′ Jaime Báez Stábile
Liam Henderson78′
77′ Samuel Gustafson
Žan Majer78′
 7′ Gianluca Gaetano
Pablo Rodríguez Delgado  54′ 69′
57′ Daniel Ciofani
Leonard Zuta
77′ Marco Pinato
Sergio Maselli90′
77′ Cristian Buonaiuto
Boban Nikolov78′ 81′
56′ Žan Celar
Mattia Felici
Fabio Giovanni Ceravolo
Stefano Pettinari69′
65′ Lorenzo Colombo
Mariusz Stępiński
57′ Luca Strizzolo
Güven Yalçın90′

Zespół US Lecce zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze US Cremonese obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.