US Cremonese - SS Monza 1912 0-2 (0-1). Liga włoska - 15. kolejka Serie B

27 grudnia na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbył się pojedynek 15. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Cremonese i SS Monza 1912. Mecz zakończył się zwycięstwem SS Monza 1912 2-0.

D. Frattesi 76'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Monza 1912 w 14. minucie spotkania, gdy Antonino Barillà zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Christian Gytkjaer.

W 16. minucie Giuseppe Bellusci został zastąpiony przez Filippa Scaglię. Między 30. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SS Monza 1912.

Na drugą połowę zespół SS Monza 1912 wyszedł w zmienionym składzie, za Marca Fossatiego wszedł Andrea Barberis. Na drugą połowę jedenastka SS Monza 1912 wyszła w zmienionym składzie, za Andreę D'Errica wszedł Antonio Marin.

Trener SS Monza 1912 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mirko Marić, a murawę opuścił Christian Gytkjaer. W tej samej minucie Michele Castagnetti został zmieniony przez Nadira Zorteę, a za Alessandra Fiordalisa wszedł na boisko Gianluca Gaetano, co miało wzmocnić drużynę US Cremonese. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Armellina na Davide Frattesiego. W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Armellina z SS Monza 1912, a w 76. minucie Emanuele Terranovę z drużyny przeciwnej.

Zespół US Cremonese ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik ustalił Davide Frattesi. Asystę zanotował Mirko Marić.

Trener US Cremonese wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fabia Ceravola. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Samuel Gustafson. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Giulio Donati
70′ Alessandro Fiordaliso
Giuseppe Bellusci16′
76′ Emanuele Terranova
Davide Bettella
Emanuele Valeri
Carlos Augusto Zopalato Neves
Luca Valzania
Marco Armellino54′ 74′
85′ Samuel Gustafson
Antonino Barillà  14′
30′ 46′ Michele Castagnetti
Filippo Scaglia16′
46′ Nadir Zortea
Andrea Barberis46′
70′ Gianluca Gaetano
Andrea Colpani
Matteo Ghisolfi
Davide Frattesi74′  76′
Luca Schirone
Mirko Marić46′
85′ Fabio Giovanni Ceravolo
Antonio Marin46′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom US Cremonese, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół SS Monza 1912 wymienił pięciu graczy.