US Cremonese - SPAL 2013 1-1 (0-0). Liga włoska - 19. kolejka Serie B

W meczu 19. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 24 stycznia, jedenastka US Cremonese zremisowała ze Spal 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadio Giovanni Zini w Cremonej.

A. Paloschi 63'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie kartkę dostał Michele Castagnetti z zespołu gospodarzy.

W 26. minucie Sergio Floccari zastąpił Lorenza Dickmanna. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

A trener US Cremonese wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Pinatę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Gianluca Gaetano. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. W 59. minucie w zespole US Cremonese doszło do zmiany. Daniel Ciofani wszedł za Lucę Strizzola.

W 60. minucie sędzia pokazał kartkę Paolowi Bartolomeiemu, piłkarzowi US Cremonese.

W tym czasie zawodnicy Spal nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 63. minucie Alberto Paloschi dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Marco Sala.

W 74. minucie Mattia Valoti został zmieniony przez Lucę Morę, a za Marca Salę wszedł na boisko Leonardo Sernicola, co miało wzmocnić zespół Spal. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucę Valzanię na Samuela Gustafsona oraz Paola Bartolomeiego na Filippa Nardiego. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Nenad Tomović z Spal.

Bramkarz Spal wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 85. minucie wynik ustalił Daniel Ciofani. Asystę przy bramce zaliczył Matteo Bianchetti.

W doliczonym czasie gry sędzia ukarał kartką Emanuele Terranovę, piłkarza gospodarzy. W następstwie utraty bramki trener Spal postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku zmienił pomocnika Gabriela Espeta i na pole gry wprowadził napastnika Dembę Secka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Luca Ranieri
90′ Emanuele Terranova
Francesco Vicari
Emanuele Valeri
Simone Missiroli
60′ 84′ Paolo Bartolomei
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato90′
78′ Luca Valzania
Marco Sala74′
Žan Celar
Mattia Valoti74′
10′ Michele Castagnetti
Salvatore Esposito
59′ Gianluca Gaetano
Alberto Paloschi  63′
59′ Luca Strizzolo
Riccardo Spaltro
78′ Samuel Gustafson
Lorenzo Maria Dickmann26′
84′ Filippo Nardi
Luca Mora74′
59′ Marco Pinato
Alessandro Murgia
59′  85′ Daniel Ciofani
Leonardo Sernicola74′

Federico Viviani

Enrico Brignola

Luca Moro

Demba Seck90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom US Cremonese, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.