US Cremonese - Pordenone Calcio 2-1 (1-1). Liga włoska - 33. kolejka Serie B

10 kwietnia na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbył się pojedynek 33. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Cremonese i Pordenone Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem US Cremonese 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Musiolika występującego w Pordenone Calcio.

R. Zammarini 5'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Pordenone Calcio trafił do bramki rywala. W piątej minucie bramkę zdobył Roberto Zammarini. Asystę zaliczył Patrick Ciurria.

W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucę Magnina z Pordenone Calcio, a w 30. minucie Emanuele Valeriego z drużyny przeciwnej.

Piłkarze US Cremonese nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Emanuele Valeri.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka US Cremonese rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lucę Valzanię, Lucę Ravanellego weszli Jaime Báez, Emanuele Terranova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Cremonese w 60. minucie spotkania, gdy Luca Strizzolo zdobył drugą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Jaime Báez.

Trener Pordenone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Alessandro Mallamo, a murawę opuścił Giacomo Calò. A kibice US Cremonese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Filippa Nardiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Cristian Buonaiuto. W 73. minucie w jedenastce Pordenone Calcio doszło do zmiany. Karlo Butić wszedł za Roberta Zammariniego.

W 76. minucie Luca Strizzolo został zmieniony przez Daniela Ciofaniego. W 84. minucie Nicola Falasco został zmieniony przez Kevina Biondiego, a za Alberta Barisona wszedł na boisko Michele Camporese, co miało wzmocnić drużynę Pordenone Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emanuele Valeriego na Nadira Zorteę. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Paolo Bartolomei z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta spotkania.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Alberto Barison84′
46′ Luca Ravanelli
Alessandro Bassoli
 35′ 30′ 86′ Emanuele Valeri
Nicola Falasco84′
90′ Paolo Bartolomei
Luca Magnino19′
46′ Luca Valzania
Gianvito Misuraca
Michele Castagnetti
Giacomo Calò61′
67′ Cristian Buonaiuto
Roberto Zammarini  5′ 73′
 60′ 76′ Luca Strizzolo
Michele Camporese84′
46′ Emanuele Terranova
Mirko Stefani
86′ Nadir Zortea
Kevin Biondi84′
67′ Filippo Nardi
Alessandro Mallamo61′
46′ Jaime Báez Stábile
Simone Pasa
Fabio Giovanni Ceravolo
Matteo Rossetti
76′ Daniel Ciofani
Manuel Scavone

Aldo Banse

Karlo Butić73′

Zespół US Cremonese zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy US Cremonese otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka US Cremonese w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.