US Cremonese - Perugia Calcio 0-3 (0-2). Liga włoska - 5. kolejka Serie B

22 września na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbyło się spotkanie 5. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Cremonese i Perugia Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Perugia Calcio 3-0. Pojedynek obejrzało 3 186 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Doriana Ciężkowskiego występującego w US Cremonese.

5. kolejka Włochy - Serie B
2021-09-22 20:30 | Stadion: Stadio Giovanni Zini | Widzów: 3186 | Arbiter: Matteo Marchetti
C. Kouan 79'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Michele Castagnettiemu z US Cremonese.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Perugia Calcio w 14. minucie spotkania, gdy Francesco Lisi zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Manuel De Luca.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Perugia Calcio, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Gianmaria Zanandrea.

Między 31. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Perugia Calcio i jedną drużynie przeciwnej. W 41. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Gianmaria Zanandrea z zespołu Perugia Calcio i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 31. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna US Cremonese rozpoczęła w zmienionym składzie, za Emanuele Valeriego, Lucę Vida, Paola Bartolomeiego weszli Luca Zanimacchia, Daniel Ciofani, Cristian Buonaiuto. Także w drużynie Perugia Calcio w czasie przerwy zaszły zmiany, za Manuela De Lucę wszedł Filippo Sgarbi. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 54. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Danielowi Ciofaniemu i Leandrowi Chichizoli.

W 56. minucie Michele Castagnetti został zastąpiony przez Gianlucę Gaetana.

Dopiero w drugiej połowie Christian Kouan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Perugia Calcio, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Marcello Falzerano.

W 83. minucie żółtą kartkę dostał Francesco Deli, piłkarz US Cremonese. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Perugia Calcio doszło do zmiany. Simone Santoro wszedł za Christiana Kouana. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Leandro Chichizola54′
78′ Leonardo Sernicola
Marcos Curado
Matteo Bianchetti
Gianmaria Zanandrea  29′ 31′ 41′
Luca Ravanelli
Gabriele Angella
46′ Emanuele Valeri
Salvatore Burrai61′
46′ Paolo Bartolomei
Gabriele Ferrarini71′
Nicolò Fagioli
Francesco Lisi  14′ 36′ 62′
5′ 56′ Michele Castagnetti
Jacopo Segre
Jaime Báez Stábile
Christian Kouan Oulaï  79′ 84′
Samuel Di Carmine
Manuel De Luca46′
37′ 46′ Luca Vido
Manu Emmanuel Gyabuaa
78′ 83′ Francesco Deli
Alessandro Murgia
56′ Gianluca Gaetano
Simone Santoro84′
46′ Cristian Buonaiuto
Valentin Vanbaleghem61′
46′ 54′ Daniel Ciofani
Mirko Carretta
46′ Luca Zanimacchia
Jacopo Pietro Murano

Zespół US Cremonese miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom US Cremonese w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a w drugiej jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.