US Cremonese - Empoli FC 2-2 (1-1). Liga włoska - 31. kolejka Serie B

W meczu 31. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 13 kwietnia, zespół US Cremonese zremisował z Empoli FC 2-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Stadio Giovanni Zini w Cremonej. Na boisku mogliśmy zobaczyć Szymona Żurkowskiego występującego w Empoli FC.

L. Mancuso 8',65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Empoli FC wygrał dwa razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Leonardo Mancuso wywołał eksplozję radości wśród kibiców Empoli FC, strzelając gola w ósmej minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ryder Matos.

Piłkarze US Cremonese nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Emanuele Terranova.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice US Cremonese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Ciofaniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Luca Strizzolo. Posunięcie trenera było słuszne. Daniela Ciofaniego zdobył wyrównującą bramkę w 79. minucie spotkania. Drugą połowę zespół Empoli FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Samuele Ricciego wszedł Szymon Żurkowski.

W 59. minucie żółtą kartką został ukarany Michele Castagnetti, zawodnik gospodarzy. W 60. minucie za Cristiana Buonaiuta wszedł Gianluca Gaetano. W tej samej minucie w drużynie US Cremonese doszło do zmiany. Filippo Nardi wszedł za Lucę Valzanię.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy Leonardo Mancuso ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2. Przy zdobyciu bramki pomógł Nedim Bajrami.

W 69. minucie w zespole US Cremonese doszło do zmiany. Fabio Ceravolo wszedł za Samuela Gustafsona. W tej samej minucie trener Empoli FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Marco Olivieri, a murawę opuścił Leonardo Mancuso. W 69. minucie Ryder Matos został zmieniony przez Andreę La Mantię, co miało wzmocnić drużynę Empoli FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Fiordalisa na Paola Bartolomeiego.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, drużyna US Cremonese doprowadziła do remisu. Gola strzelił Daniel Ciofani. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Jaime Báeza.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Empoli FC doszło do zmiany. Giovanni Crociata wszedł za Leo Štulaca. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Emanuele Terranova z drużyny gospodarzy. Minutę później czerwoną kartkę obejrzał Michele Castagnetti, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Alberto Brignoli
77′ Alessandro Fiordaliso
Stefano Sabelli
Matteo Bianchetti
Simone Romagnoli
 35′ (k.) 90′ Emanuele Terranova
Nicolò Casale
Nadir Zortea
Aleksa Terzić
69′ Samuel Gustafson
Nicolas Thibault Haas
60′ Luca Valzania
Samuele Ricci46′
60′ Cristian Buonaiuto
Nedim Bajrami
Jaime Báez Stábile
Leo Štulac85′
59′ 90′ Michele Castagnetti
Ryder Matos69′
46′ Luca Strizzolo
Dimitrios Nikolaou
77′ Paolo Bartolomei
Fabiano Parisi
60′ Gianluca Gaetano
Roberto Pirrello
60′ Filippo Nardi
Filippo Bandinelli
69′ Fabio Giovanni Ceravolo
Giovanni Crociata85′
46′  79′ Daniel Ciofani
Samuele Damiani

Szymon Żurkowski46′

Andrea La Mantia69′

Stefano Moreo

Marco Olivieri69′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom US Cremonese przyznał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Empoli FC w drugiej połowie dokonał czterech zmian.