US Cremonese - Delfino Pescara 1936 3-0 (1-0). Liga włoska - 37. kolejka Serie B

7 maja na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbyło się spotkanie 37. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Cremonese i Delfino Pescara. Mecz zakończył się zwycięstwem US Cremonese 3-0.

37. kolejka Włochy - Serie B
2021-05-07 14:00 | Stadion: Stadio Giovanni Zini | Arbiter: Francesco Meraviglia
L. Valzania 72'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków jedenastka Delfino Pescara wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Cremonese w 28. minucie spotkania, gdy Daniel Ciofani zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Massimilianowi Busellatowi z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny US Cremonese.

Drugą połowę jedenastka Delfino Pescara rozpoczęła w zmienionym składzie, za Massima Voltę wszedł Edoardo Masciangelo. W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Gennarowi Scognamigliowi, piłkarzowi gości.

Kibice US Cremonese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucę Strizzola. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Daniel Ciofani. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. W 56. minucie Cristian Buonaiuto został zmieniony przez Filippa Nardiego. W 59. minucie sędzia przyznał kartkę Jaime Báezowi z US Cremonese.

Jedenastka Delfino Pescara ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie wynik na 2-0 podwyższył Filippo Nardi. Asystę zanotował Luca Strizzolo.

Chwilę później trener Delfino Pescara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Damir Ceter, a murawę opuścił Dejan Vokicz. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Samuel Gustafson, Francesco Deli, a na ich miejsce weszli Jaime Báez, Gianluca Gaetano. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Lucę Valzanię, zawodnika US Cremonese.

Niedługo później Luca Valzania wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Cremonese, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomagał Filippo Nardi.

Między 73. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom US Cremonese i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Gennaro Scognamiglio53′
88′ Emanuele Valeri
Mardochée Nzita Theto85′
 72′ 67′ 78′ Luca Valzania
Stéphane Richi Oméonga74′
67′ Gianluca Gaetano
José Ndong Machín Dicombo
Michele Castagnetti
Massimiliano Busellato30′ 78′
59′ 67′ Jaime Báez Stábile
Dejan Vokicz64′
 28′ (k.) 56′ Daniel Ciofani
Jens Odgaard78′
56′ Cristian Buonaiuto
Gianluca Longobardi85′
67′ Francesco Deli
Edoardo Masciangelo46′
67′ 73′ Samuel Gustafson
Abdallah Basit
56′  63′ Filippo Nardi
Marco Lupo D'Aloia78′
Marco Pinato
Andrea Tabanelli
Fabio Giovanni Ceravolo
Damir Ceter Valencia64′
78′ Lorenzo Colombo
Marco Chiarella
56′ Luca Strizzolo
Niccolò Giannetti

Alessio Riccardi78′

Piłkarze US Cremonese otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.