US Cremonese - Brescia Calcio 2-2 (1-1). Liga włoska - 5. kolejka Serie B

8 grudnia na Stadio Giovanni Zini w Cremonej odbyło się spotkanie 5. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami US Cremonese i Brescia Calcio. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Łabojkę występującego w Brescia Calcio.

D. Dessena 61'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Brescia Calcio wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie po rozpoczęciu sędzia pokazał kartkę Luce Strizzolowi, piłkarzowi US Cremonese.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy US Cremonese otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Marco Pinato. Sytuację bramkową stworzył Luca Strizzolo.

Między 21. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom US Cremonese i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Brescia Calcio odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ernesto Torregrossa.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Nikolasowi Szpalkowi z zespołu gości. W 58. minucie Luca Strizzolo został zmieniony przez Žana Celara.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Cremonese w 59. minucie spotkania, gdy Žan Celar zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Cristian Buonaiuto.

Po godzinie gry kartkę dostał Žan Celar, piłkarz gospodarzy. W 61. minucie w zespole Brescia Calcio doszło do zmiany. Bruno Martella wszedł za Nicola Verzeniego.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Daniele Dessena.

Trener Brescia Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Nikolasa Szpalka i na pole gry wprowadził napastnika Antonina Ragusę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Stefanowi Sabellemu z Brescia Calcio. Chwilę później trener US Cremonese postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Marca Pinatę. Na boisko wszedł Francesco Deli, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Stefano Sabelli75′
25′ Matteo Bianchetti
Aleš Matějů
Emanuele Terranova
Jhon Carlos Chancellor Cedeño
Emanuele Valeri
Nicolò Verzeni61′
 13′ 21′ 77′ Marco Pinato
Filip Wojciech Jagiełło83′
90′ Luca Valzania
Daniele Dessena  61′
77′ Cristian Buonaiuto
Nikolas Szpalek49′ 72′
Michele Castagnetti
Tom van de Looi
3′ 58′ Luca Strizzolo
Ernesto Torregrossa  43′ 33′
77′ Daniel Ciofani
Andrea Ghezzi
77′ Francesco Deli
Jakub Jan Łabojko83′
90′ Gianluca Gaetano
Jaromír Zmrhal
Matteo Ghisolfi
Antonino Ragusa72′
77′ Samuel Gustafson

Filippo Nardi

Luca Schirone

58′  59′ 60′ Žan Celar

77′ Fabio Giovanni Ceravolo

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom US Cremonese w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Drużyna US Cremonese w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.