US Cremonese - Benevento Calcio 1-1 (0-1). Liga włoska - 8. kolejka Serie B

W meczu 8. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 17 października, zespół US Cremonese zremisował z Benevento Calcio 1-1 (0-1). Mecz na Stadio Giovanni Zini w Cremonej obejrzało 4 302 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Doriana Ciężkowskiego występującego w US Cremonese.

8. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-17 14:00 | Stadion: Stadio Giovanni Zini | Widzów: 4302 | Arbiter: Matteo Marcenaro
US Cremonese
Benevento Calcio
1
1
N. Fagioli 46'
A. Tello 21'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Benevento Calcio wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Benevento Calcio próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benevento Calcio w 21. minucie spotkania, gdy Andrés Tello strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Giacomo Calò.

Między 24. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Benevento Calcio i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Benevento Calcio.

Drugą połowę drużyna US Cremonese rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michele Castagnettiego, Lucę Zanimacchię weszli Nicolò Fagioli, Cristian Buonaiuto.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę US Cremonese w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 46. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nicolò Fagioli. Asystę przy golu zanotował Cristian Buonaiuto.

W 56. minucie w zespole Benevento Calcio doszło do zmiany. Gianluca Lapadula wszedł za Marca Saua. W tej samej minucie Gabriele Moncini został zastąpiony przez Artura Ionitę. W 63. minucie Luca Vido został zmieniony przez Jaime Báeza, a za Samuela Di Carminego wszedł na boisko Daniel Ciofani, co miało wzmocnić drużynę US Cremonese. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Enrica Brignolę na Roberta Insignego.

Trener Benevento Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Mattię Vivianiego i na pole gry wprowadził napastnika Giuseppe Di Serio. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 82. minucie Gianluca Gaetano został zmieniony przez Lucę Strizzola, co miało wzmocnić jedenastkę US Cremonese. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andrésa Tella na Edoarda Masciangela. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Daam Wonnebald Foulon
24′ Luca Valzania
Mattia Viviani26′ 72′
46′ Luca Zanimacchia
Enrico Brignola72′
63′ Luca Vido
Andrés Felipe Tello Muñoz  21′ 88′
46′ Michele Castagnetti
Giacomo Calò
82′ Gianluca Gaetano
Marco Sau56′
63′ Samuel Di Carmine
Abdallah Basit
46′  46′ Nicolò Fagioli
Artur Ionita56′
Filippo Nardi
Dejan Vokicz
63′ Jaime Báez Stábile
Giuseppe Di Serio72′
46′ Cristian Buonaiuto
Roberto Insigne72′
63′ Daniel Ciofani
Gianluca Lapadula Vargas56′
82′ Luca Strizzolo

Przewaga drużyny Benevento Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.