US Alessandria Calcio 1912 - US Cremonese 1-0 (0-0). Liga włoska - 14. kolejka Serie B

W pojedynku 14. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 27 listopada, drużyna US-u Alessandria Calcio 1912 wygrała z US Cremonese 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Giuseppe Moccagatta obejrzało 2 290 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Doriana Ciężkowskiego występującego w US Cremonese.

14. kolejka Włochy - Serie B
2021-11-27 14:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 2290 | Arbiter: Manuel Volpi
US Alessandria Calcio 1912
US Cremonese
1
0
M. Mustacchio 49'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom US-u Alessandria Calcio 1912 i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka US Cremonese wyszła w zmienionym składzie, za Cristiana Buonaiuta wszedł Gianluca Gaetano.

Tuż po przerwie jedynego gola meczu strzelił Mattia Mustacchio dla zespołu US-u Alessandria Calcio 1912. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Simone Corazza.

W następstwie utraty gola trener US Cremonese postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Michele Castagnettiego i na pole gry wprowadził napastnika Lucę Strizzola, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 61. minucie za Lucę Valzanię wszedł Samuel Di Carmine. W 63. minucie kartkę dostał Simone Corazza, zawodnik US-u Alessandria Calcio 1912.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie US-u Alessandria Calcio 1912 doszło do zmiany. Simone Benedetti wszedł za Tommasa Milanesego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom US Alessandria Calcio 1912: Riccardowi Chiarellowi w 75. i Simone Benedettiemu w 87. minucie. Między 76. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy US-u Alessandria Calcio 1912: Andrea Arrighini, Simone Corazza, na ich miejsce weszli: Aristidi Kolaj, Simone Palombi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Zanimacchii, Alessandra Crescenziego zajęli: Filippo Nardi, Jaime Báez.

Alessandro Crescenzi76′
6′ Luca Parodi
Memeh Caleb Okoli
Matteo Di Gennaro
Luca Ravanelli
Federico Casarini
Emanuele Valeri27′
 49′ Mattia Mustacchio
Luca Valzania61′
75′ Riccardo Chiarello
Michele Castagnetti56′
44′ 79′ Andrea Arrighini
Nicolò Fagioli
Gabriel Antonio Lunetta
Luca Zanimacchia76′
73′ Tommaso Pantaleo Milanese
Daniel Ciofani
63′ 80′ Simone Corazza
Cristian Buonaiuto46′
Lorenzo Crisanto
Dorian Ciężkowski
Alessandro Russo
Mouhamadou Fallou Mbacke Sarr
73′ 87′ Simone Benedetti
Gianluca Gaetano46′
79′ Aristidi Kolaj
Filippo Nardi76′
Francesco Orlando
Jaime Báez Stábile76′
80′ Simone Palombi
Samuel Di Carmine61′

Luca Strizzolo56′

Zespół US Cremonese miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna US Cremonese w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.