US Alessandria Calcio 1912 - Frosinone Calcio 1-1 (0-0). Liga włoska - 10. kolejka Serie B

W meczu 10. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 28 października, jedenastka US-u Alessandria Calcio 1912 zremisowała z Frosinone Calcio 1-1 (0-0). Mecz na Stadio Giuseppe Moccagatta obejrzało 2 432 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Szymińskiego występującego we Frosinone Calcio.

10. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-28 18:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 2432 | Arbiter: Francesco Cosso
US Alessandria Calcio 1912
Frosinone Calcio
1
1
R. Chiarello 54'
G. Charpentier 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na początku drugiej połowy to piłkarze US-u Alessandria Calcio 1912 otworzyli wynik. W 54. minucie Riccardo Chiarello dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy golu zaliczył Matteo Di Gennaro.

W 56. minucie za Andryję Novakovicha wszedł Camillo Ciano. W tej samej minucie w zespole Frosinone Calcio doszło do zmiany. Luca Garritano wszedł za Alessia Zerbina. W następstwie utraty gola trener Frosinone Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Marcusa Rohdéna i na pole gry wprowadził napastnika Luigiego Canotta, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Camillowi Cianowi z drużyny gości. Była to 62. minuta pojedynku. Niedługo później trener US-u Alessandria Calcio 1912 postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Andreę Beghetta wszedł Simone Benedetti, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. W 82. minucie Aristidi Kolaj został zmieniony przez Andreę Palazziego, co miało wzmocnić drużynę US-u Alessandria Calcio 1912. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raffaele Maiella na Giacoma Manzariego.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W siódmej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Gabriel Charpentier. Przy zdobyciu bramki asystował Tiago Casasola.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Federico Ravaglia
75′ Valerio Mantovani
Francesco Filippo Zampano
65′ Edoardo Pierozzi
Marcus Christer Rohdén57′
76′ Andrea Beghetto
Daniel Boloca37′
Tommaso Pantaleo Milanese
Raffaele Maiello90′
 54′ 38′ Riccardo Chiarello
Alessio Zerbin42′ 56′
65′ Simone Corazza
Andrija Novakovich56′
82′ Aristidi Kolaj
Emanuele Cicerelli19′ 67′
Lorenzo Crisanto
Victor De Lucia
Alessandro Russo
Stefano Minelli
76′ Simone Benedetti
Matteo Cotali
75′ Giuseppe Prestia
Luca Garritano56′
Gabriel Antonio Lunetta
Mirko Gori
65′ Mattia Mustacchio
Karlo Lulić
82′ Andrea Palazzi
Matteo Ricci
Lorenzo Pellegrini
Alessio Tribuzzi
Mattia Speranza
Luigi Canotto57′
65′ Andrea Arrighini
Gabriel André Joseph Charpentier67′  90′
Francesco Orlando
Camillo Ciano56′ 62′
Simone Palombi
Giacomo Manzari90′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.