US Alessandria Calcio 1912 - FC Crotone 1-0 (1-0). Liga włoska - 9. kolejka Serie B

W meczu 9. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 22 października, drużyna US-u Alessandria Calcio 1912 wygrała z FC Crotone 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Giuseppe Moccagatta obejrzało 2 528 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-22 20:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 2528 | Arbiter: Alberto Santoro
US Alessandria Calcio 1912
FC Crotone
1
0
A. Kolaj 45'

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny US-u Alessandria Calcio 1912. W czwartej minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy.

Między 33. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aristidi Kolaj wywołał eksplozję radości wśród kibiców US-u Alessandria Calcio 1912, strzelając gola w 45. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Francesco Orlando.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Niccola Zanellatę, piłkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US-u Alessandria Calcio 1912.

Na drugą połowę drużyna FC Crotone wyszła w zmienionym składzie, za Giuseppe Borella wszedł Augustus Kargbo. W 54. minucie za Abou-Malala Ba wszedł Andrea Palazzi.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom US Alessandria Calcio 1912: Francescowi Orlandowi w 76. i Luce Parodi w 84. minucie. W 87. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Augustus Kargbo osłabiając tym samym zespół FC Crotone. Trener FC Crotone postanowił zagrać agresywniej. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania zmienił pomocnika Salvatore Molinę i na pole gry wprowadził napastnika Braina Oddeiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Ionuţ Nedelcearu
84′ Luca Parodi
Giuseppe Cuomo33′
33′ Matteo Di Gennaro
Simone Canestrelli
Federico Casarini
Vasile Mogoș
37′ 59′ Edoardo Pierozzi
Niccolò Zanellato45′
54′ Abou-Malal Ba
Godfred Donsah66′
59′ Gabriel Antonio Lunetta
Salvatore Andrea Molina90′
76′ Francesco Orlando
Giuseppe Borello46′
4′ (k.) 79′ Simone Corazza
Mirko Marić
 45′ 79′ Aristidi Kolaj
Nehuén Mario Paz
59′ Andrea Beghetto
Santiago Guido Visentin
Riccardo Chiarello
Pasquale Giannotti
Tommaso Pantaleo Milanese
Luis José Esteban Rojas Zamora
59′ Mattia Mustacchio
Marco Sala
54′ Andrea Palazzi
Thomas Schirò
79′ Andrea Arrighini
Miloš Vulić66′
79′ Michele Marconi
Augustus Kargbo46′ 87′
Simone Palombi
Brain Oddei90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom US-u Alessandria Calcio 1912 w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną czerwoną.

Drużyna US-u Alessandria Calcio 1912 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.