US Alessandria Calcio 1912 - AS Cittadella 0-1 (0-1). Liga włoska - 16. kolejka Serie B

W pojedynku 16. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 5 grudnia, zespół US-u Alessandria Calcio 1912 przegrał z AS Cittadella 0-1 (0-1). Mecz na Stadio Giuseppe Moccagatta obejrzało 1 804 widzów.

16. kolejka Włochy - Serie B
2021-12-05 20:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 1804 | Arbiter: Giovanni Ayroldi
US Alessandria Calcio 1912
AS Cittadella
0
1
A. Vita 2'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedynego gola meczu strzelił Alessio Vita dla jedenastki AS Cittadella. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Mirko Antonucci.

W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreę Danziego z AS Cittadella, a w 43. minucie Giuseppe Prestię z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Cittadella.

Trener AS Cittadella wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Giacoma Berettę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Orji Okwonkwo. W 60. minucie kartką został ukarany Davide Adorni, piłkarz AS Cittadella.

Po chwili trener US-u Alessandria Calcio 1912 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Aristidi Kolaj, a murawę opuścił Andrea Arrighini. W tej samej minucie Gabriel Lunetta zastąpił Andreę Beghetta. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Elhana Kastratiego z AS Cittadella, a w 90. minucie Matteo Di Gennaro z drużyny przeciwnej.

Między 72. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze AS Cittadella: Tommaso Cassandro, Mirko Antonucci, Davide Mazzocco, Andrea Danzi, na ich miejsce weszli: Alessandro Mattioli, Christian D'Urso, Nicola Pavan, Valerio Mastrantonio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Riccarda Chiarella, Federica Casariniego, Edoarda Pierozziego zajęli: Francesco Orlando, Mirko Bruccini, Simone Palombi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Elhan Kastrati71′
43′ Giuseppe Prestia
Tommaso Cassandro72′
Luca Parodi
Romano Perticone
90′ Matteo Di Gennaro
Davide Adorni60′
76′ Federico Casarini
Amedeo Benedetti
86′ Edoardo Pierozzi
Alessio Vita  2′
76′ Riccardo Chiarello
Davide Mazzocco80′
66′ Andrea Arrighini
Mirko Antonucci73′
66′ Gabriel Antonio Lunetta
Nikolas Smajlaj
66′ Andrea Beghetto
Christian D'Urso73′
76′ Mirko Bruccini
Valerio Mastrantonio80′
Mauro Ghiozzi
Nicola Pavan80′
66′ Aristidi Kolaj
Giacomo Beretta58′
76′ Francesco Orlando
Luigi Cuppone
86′ Simone Palombi
Camillo Tavernelli

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza AS Cittadella. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom AS Cittadella w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.