Urbs Sportiva Reggina 1914 - Virtus Entella 1-0 (1-0). Liga włoska - 22. kolejka Serie B

10 lutego na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii odbył się pojedynek 22. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Urbsu Sportiva Reggina 1914 i Virtusu Entella. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Urbsu Sportiva Reggina 1914 1-0.

A. Montalto 12'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Adriano Montalto, zawodnik Urbsu Sportiva Reggina 1914.

Jedyną bramkę meczu dla Urbsu Sportiva Reggina 1914 zdobył z rzutu karnego Adriano Montalto w 12. minucie. W 15. minucie kartkę dostał Marco Chiosa z Virtusu Entella.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Urbsu Sportiva Reggina 1914.

W 59. minucie w drużynie Virtusu Entella doszło do zmiany. Mauro Coppolaro wszedł za Marca Chiosę. W 60. minucie Matteo Mancosu zastąpił Alessandra Capella.

A trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Germána Denisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Rigoberto Rivas. Między 62. a 69. minutą, boisko opuścili zawodnicy Urbsu Sportiva Reggina 1914: Adriano Montalto, Nicolò Bianchi, Simone Edera, na ich miejsce weszli: Orji Okwonkwo, Marco Crimi, Daniele Liotti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Nizzetta, Davide Mazzocca zajęli: Andrea Paolucci, Andrea Schenetti. W 75. minucie arbiter przyznał kartkę Orjemu Okwonkwo z zespołu gospodarzy.

Trener Virtusu Entella postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Cassia Cardosellego i na pole gry wprowadził napastnika Alejandra Rodrigueza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Urbs Sportiva Reggina 1914: Marcowi Crimiemu w 83. minucie i Gianluce Di Chiarze w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Dwie minuty później w zespole Urbsu Sportiva Reggina 1914 doszło do zmiany. Giuseppe Loiacono wszedł za Gianlucę Di Chiarę.

Marco Chiosa15′ 59′
90′ 90′ Gianluca Di Chiara
Markus Pavić
67′ Nicolò Bianchi
Davide Mazzocco69′
67′ Simone Edera
Marco Brescianini
Lorenzo Crisetig
Cassio Cardoselli77′
62′ Rigoberto Manuel Rivas Vindel
Luca Nizzetto68′
 12′ (k.) 8′ 62′ Adriano Montalto
Mauro Coppolaro59′
67′ Daniele Liotti
Filippo Costa
90′ Giuseppe Loiacono
Filippo De Col
67′ 83′ Marco Crimi
Andrea Settembrini
62′ Germán Gustavo Denis
Alessandro Capello60′
62′ 75′ Orji Okwonkwo
Leonardo Morosini
Elia Petrelli
Alejandro Rodriguez de Miguel77′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Urbsu Sportiva Reggina 1914, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.